Kronika policyjna

0
327

Kronika policyjna

20 – 27.08.2018

 

20 sierpnia

Policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu dwóch pocisków moździerzowych pochodzących z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli niewybuchy do czasu przybycia żołnierzy. Do zdarzenia doszło na ul. Trojanowskiej.

31–letni mieszkaniec gminy Sochaczew kierował pojazdem Opel Vectra znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Do kontroli drogowej doszło na ul. Piłsudskiego.

21 sierpnia

W Mikołajewie doszło do potrącenia 14–letniego rowerzysty. Wstępnie ustalono, że chłopiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu. Młody rowerzysta został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie.

Policjanci zostali powiadomieni, że nastolatek leży na ławce przy dworcu PKP. Na miejscu zastano 15–latka, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Nieletniego przekazano pod opiekę matki.

22 sierpnia

Ochrona jednego z marketów przy al. 600–lecia powiadomiła o ujęciu sprawcy kradzieży. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Opel z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło w miejscowości Teresin–Gaj.

23 sierpnia

Mieszkanka Sochaczewa zgłosiła, że za pośrednictwem jednego z portali internetowych kupiła telefon komórkowy, lecz mimo wpłaty pieniędzy nie otrzymała towaru.

Nietrzeźwy 37–latek wszedł wprost pod jadący motorower. Sprawca w chwili zdarzenia miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w Żelazowej Woli.

24 sierpnia

35–letni mieszkaniec Sochaczewa kierował pojazdem marki Renault znajdując się pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Do kontroli doszło w miejscowości Czyste.

Kierujący pojazdem marki Opel Corsa zatankował paliwo i odjechał nie uiszczając opłaty. Do zdarzeniu doszło w miejscowości Dachowa.

25 sierpnia

20–letni kierowca Opla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu uszkodzeń powstałych podczas kolizji, a na kierowcę nałożono mandat karny. Do zdarzenia doszło w Giżyczkach.

43–letnia mieszkanka gminy Sochaczew kierowała pojazdem marki Fiat Seicento mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Ponadto, kobieta podczas nieprawidłowo wykonanego manewru skręcania, uderzyła w Renault. Do zdarzenia doszło na ulicy 15 Sierpnia.

26 sierpnia

Kierujący pojazdem marki BMW w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze uderzył w ogrodzenie posesji, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło na ulicy Wyszogrodzkiej.

Kierujący pojazdem marki Seat Toledo doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając tablicę rejestracyjną. Do kolizji doszło na ul. 1 Maja.

27 sierpnia

Kierujący pojazdem marki Fiat Seicento nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 66–letnią rowerzystką. Kobieta została przewieziona do szpitala w Sochaczewie. Do zdarzenia doszło na ul. Wyszogrodzkiej.