Kronika policyjna

0
221

Kronika policyjna

3 – 9 września 2018

3 września

W Budkach Piaseckich zatrzymano do kontroli pojazd marki Ford Focus. Policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny z powodu braku aktualnych badań technicznych.

32–letni mieszkaniec gminy Sochaczew kierował pojazdem marki Daewoo Matiz. Mężczyzna nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Seatem kierowanym przez 19–letniego mieszkańca gminy Teresin. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 32–latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania. Pasażer Matiza z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a pijany sprawca wypadku został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do zdarzenia drogowego doszło w Wójtówce.

4 września

Podczas prac polowych w Giżyczkach znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejscu obecny był policyjny pirotechnik. O znalezisku powiadomiono patrol saperski. Do czasu przyjazdu żołnierzy, teren zabezpieczali policjanci.

Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego przy ul. Traugutta i ukradł pieniądze należące do mieszkanki Sochaczewa.

5 września

27–letni mieszkaniec gminy Sochaczew kierował pojazdem marki Nissan Almera nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym, a pojazd usunięto z drogi w trybie administracyjnym. Do zdarzenia doszło w Wólce Smolanej.

Mundurowi z sochaczewskiej komendy zostali powiadomieni, że podczas montażu kabla telekomunikacyjnego znaleziono niewybuch. Policyjny pirotechnik potwierdził informację i na miejsce wezwano patrol saperski. Do zdarzenia doszło w Mizerce.

6 września

Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy należące do mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Do kontroli drogowej doszło w Piotrowie.

Kierująca pojazdem marki Toyota RAV 4 w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania doprowadziła do zderzenia z Oplem Astra. Na sprawczynię kolizji nałożono mandat karny. Do zdarzenia doszło w al. 600–lecia.

7 września

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zatrzymali 15–letnią mieszkankę gminy Brochów poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Policjanci z Młodzieszyna zatrzymali 21–letniego mieszkańca Sochaczewa poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie ma odbyć karę kilku miesięcy pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w Witkowicach.

8 września

Policjanci z Referatu Patrolowo–Interwencyjnego podczas wykonywanych czynności wobec 29–letniego mieszkańca gminy Teresin, znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Brochów kierował motorowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad pół promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w Śladowie. Postępowanie prowadzi PP Młodzieszyn.

9 września

67–letni mieszkaniec powiatu mińskiego, kierował pojazdem marki Ford Transit i podczas włączania się do ruchu z pasa rozbiegowego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Porsche kierowanym przez 34–letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. W wyniku tego zdarzenia, do szpitala trafiły trzy osoby – obydwaj kierowcy i pasażerka forda. Do zdarzenia doszło na obwodnicy miasta, na wspólnym odcinku DK 50 i DK 92.

44–letni mieszkaniec gminy Sochaczew zgłosił, że nieznany sprawca ukradł mu telefon komórkowy. Do zdarzenia doszło w Teresinie.