Kronika policyjna

0
144

Kronika policyjna

17 – 23 września 2018

 

17 września

Policjanci zostali powiadomieni o ujęciu sprawcy kradzieży sklepowej. Na miejscu nałożyli na niego wysoki mandat karny. Do zdarzenia doszło na ul. 15 Sierpnia.

Nieznany sprawca ukradł dwie tablice rejestracyjne z pojazdu marki Nissan zaparkowanego na ulicy Sienkiewicza.

 

18 września

Nieznany sprawca włamał się na konto jednego z portali społecznościowych oraz do poczty elektronicznej, które należały do 44–letniego mieszkańca miasta.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Peugeot z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do zatrzymania dokumentu doszło na ul. Długiej.

 

19 września

Na terenie Sochaczewa doszło do trzech prób wyłudzeń pieniędzy metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Sprawcy dzwonili do osób w wieku od 65 do 81 lat. Na szczęście nikt nie dał się oszukać.

36–letnia mieszkanka gminy Iłów nie zastosowała ostrożności przy trzymaniu psa. Zwierzę wybiegło na jezdnię i przyczyniło się do tego, że 25–latek jadący Oplem dachował. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, a kobietę ukarano mandatem karnym. Do zdarzenia doszło w Stegnie.

 

20 września

Obywatel Ukrainy kierował pojazdem marki Volkswagen znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Pojazd usunięto z drogi administracyjnie.  Do kontroli drogowej doszło w Kątach.

Nieznany sprawca ukradł tablet, który był pozostawiony w otwartym pojeździe. Do zdarzenia doszło w Teresinie.

 

21 września

81–letnia mieszkanka gminy Teresin zgłosiła, że nieznana osoba podająca się za jej córkę próbowała wyłudzić od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Seniorka na szczęście nie dała się oszukać. Cały czas przypominajcie swoim bliskim, żeby nie przekazywali nikomu pieniędzy, a każdą telefoniczną prośbę o pożyczkę konsultowali z najbliższymi.

W Kamionie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu marki Scania nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył Forda Focusa. W wyniku tego zdarzenia do szpitali w Płocku i Sochaczewie trafiły cztery osoby, w tym 9–letnia dziewczynka. DK50 była zablokowana w obydwu kierunkach. Postępowanie prowadzi KPP Sochaczew.

 

22 września

Nieznany sprawca ukradł portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy na szkodę zgłaszającej. Do zdarzenia doszło na ulicy Pokoju.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży ubrań w sklepie na ul. Warszawskiej. Sprawca został ukarany mandatem karnym, a towar wrócił do sprzedaży.

 

23 września

Nieznany sprawca włamał się do pomieszczeń gospodarczych skąd ukradł myjkę ciśnieniową, silnik, butlę z gazem i trzy kanistry z paliwem. Do zdarzenia doszło w Sielicach.

Kilka minut po północy w Żukowie doszło do kolizji pojazdu marki Chevrolet z dzikiem.