Kronika policyjna

0
151

Kronika policyjna

24 – 30 września 2018

 

24 września

Policjanci zatrzymali 43–letniego mężczyznę przy którym znaleźli torebkę z białym proszkiem oraz susz roślinny zawinięty w folię aluminiową. Do zdarzenia doszło w Lubiejewie.

Kierujący pojazdem marki Daewoo Lanos nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do kolizji z poprzedzającym go Seatem Cordoba. Sprawcę ukarano mandatem karnym. Do zdarzenia doszło w Paprotni. 

25 września

W Teresinie doszło do kolizji z udziałem rowerzystki i samochodu osobowego. Kierującą jednośladem, która była sprawcą zdarzenia drogowego, pouczono.

Kierujący pojazdem ciężarowym marki Renault Premium zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Nałożono na niego mandat karny i zatrzymano dowód rejestracyjny z powodu uszkodzeń powstałych w kolizji. Do zdarzenia doszło w Andrzejowie Duranowskim.

26 września

Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Renault z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło w Teresinie.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii zatrzymali na Placu Kościuszki 16–letniego mieszkańca Sochaczewa podejrzanego o kradzież laptopa należącego do matki.

27 września

Nieznani sprawcy ukradli z posesji w Brzozówku 21 ramek rusztowania warszawskiego.

48–letni mieszkaniec Bydgoszczy kierował pojazdem marki Renault Laguna i doprowadził do zderzenia z Kia Picanto kierowanym przez 27–letnią mieszkankę gminy Brochów. Mężczyzna w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto był poszukiwany przez grodziski sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Jego auto zostało odholowane na parking depozytowy, a Picanto zatrzymano dowód rejestracyjny z powodu uszkodzeń powstałych podczas zdarzenia. Do kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w Brochowie.

28 września

56–letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha kierował pojazdem marki Volkswagen Passat znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 1 promila. Natychmiast zatrzymano mu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w Kuznocinie.

Policjanci z Posterunku Policji w Teresinie zatrzymali 16–latkę poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Do zatrzymania doszło w miejscowości Teresin – Gaj.

29 września

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Ponieważ nie miał uprawnień do kierowania, pojazd został odholowany na parking depozytowy. Do zdarzenia doszło w Bielicach.

Policjanci zatrzymali 49–letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez warszawski sąd. Do zatrzymania doszło w Paprotni. 

30 września

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. W trakcie czynności mundurowi znaleźli w aucie szklaną fifkę nabitą suszem roślinnym. Okazało się też, że kierowca ma przy sobie amfetaminę, a pasażer marihuanę. Obydwaj 30–latkowie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kożuszki Parcel. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Nieznany sprawca ukradł tablicę rejestracyjną pojazdu Renault Master zaparkowanego w Paprotni.