Kronika policyjna

0
208

Kronika policyjna

1 – 7.10.2018

1 października

19–letni mieszkaniec gminy Kampinos kierował pojazdem marki Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad pół promila. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Mercedes. Do szpitala w Sochaczewie przewieziono 19–letniego pasażera Opla. Sprawcę zdarzenia drogowego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do pijanego kierowcy i dowody rejestracyjne obu pojazdów. Do zdarzenia drogowego doszło w Feliksowie.

Dzielnicowi z sochaczewskiej komendy legitymowali 49–letniego mężczyznę poszukiwanego w celu ustalenia miejsca pobytu przez KPP Kutno. Do interwencji doszło na ulicy Staszica.

2 października

Kierujący pojazdem marki Iveco nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Fiatem Uno. Obydwaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala w Sochaczewie. Do zdarzenia doszło w Elżbietowie.

Na obwodnicy Sochaczewa doszło do zderzenia czterech pojazdów osobowych. Ustalono, że kierujący pojazdem Volkswagen Golf podczas nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z Fordem Fiestą. Następnie w pojazdy uderzyły Toyota Corolla i Peugeot 307. Do szpitala została przetransportowana kierująca Fordem. Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze.

3 października

Policjanci z Teresina zatrzymali 49–letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Do zatrzymania doszło w Kawęczynie.

W Giżycach doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. 44–letni mieszkaniec gminy Iłów uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciągnika siodłowego z naczepą. Policjanci poddali 31–letniego obywatela Białorusi badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zatrzymano również jego prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Gratulujemy czujności mieszkańcowi gminy Iłów, który potrafił prawidłowo zareagować i nie patrzył biernie na śmiertelne zagrożenie, jakie stwarza pijany kierowca na drodze.

4 października

Mieszkanka Sochaczewa zgłosiła, że na jednym z portali społecznościowych kupiła sukienkę, lecz mimo wpłaty pieniędzy nie otrzymała zamówionego towaru.

Mieszkaniec Sochaczewa zgłosił, że nieznany sprawca ukradł samochód osobowy Volkswagen Polo, który był zaparkowany na ul. Żeromskiego.

5 października

Mieszkaniec Sochaczewa znalazł dowód osobisty i kartę emeryta w rejonie sklepu przy al. 600–lecia i przyniósł je do komendy Policji. Po chwili zjawił się ich właściciel, któremu zwrócono dokumenty.

Kierująca pojazdem marki Ford nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z pojazdem marki MAN. Sprawczynię zdarzenia ukarano mandatem karnym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowy Kozłów Pierwszy.

6 października

Kierująca pojazdem Renault Scenic podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie upewniła się czy nie stworzy zagrożenia w ruchu drogowym i doprowadziła do zderzenia z motocyklem Yamaha. Kierowca jednośladu został przewieziony do szpitala. Do wypadku doszło w Janowie w gminie Młodzieszyn.

Nieznany sprawca włamał się do pojazdu marki Daewoo Lanos skąd ukradł walizkę z akcesoriami do manicure. Do zdarzenia doszło w al. 600–lecia.

7 października

Policjanci zatrzymali 17–letnią mieszkankę Sochaczewa poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.  Do zatrzymania doszło na ul. Staszica.

Mieszkanka gminy Sochaczew zgłosiła, że nieznany sprawca kierował pojazdem i uderzył w jej samochód. Postępowanie prowadzi KPP Sochaczew. Do kolizji doszło w al. 600–lecia.