Kronika policyjna

0
246

Kronika policyjna

19 – 25.11.2018

19 listopada

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Opel z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło w Rybnie.

Kierujący pojazdem marki Ford Transit nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do kolizji Volkswagenem Passatem. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym oraz zatrzymano dowody rejestracyjne obu pojazdów. Do zdarzenia doszło na ul. Trojanowskiej.

20 listopada

Mieszkanka Sochaczewa zgłosiła, że nieznany sprawca przywłaszczył jej portfel z pieniędzmi i dokumentami. Do zdarzenia doszło na Placu Kościuszki.

W Konarach doszło do kolizji z dzikim zwierzęciem. Ustalono, że łoś wbiegł wprost pod nadjeżdżającego Opla Corsę.

21 listopada

Podczas oczyszczania rowów melioracyjnych natrafiono na pociski z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przybycia żołnierzy. Do znalezienia niewybuchów doszło w miejscowości Bieliny.

Policjanci zatrzymali 60–letniego mieszkańca gminy Nowa Sucha poszukiwanego na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Łodzi Śródmieście. Do zatrzymania doszło w Rokotowie.

22 listopada

Policjanci Referatu Patrolowo–Interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen Passat. U kierowcy znaleźli torebki z marihuaną i białym proszkiem, natomiast u pasażera  – torebkę z suszem roślinnym. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło w miejscowości Kożuszki – Parcel.

Ochrona sklepu ujęła kobietę przyłapaną na kradzieży sklepowej. Patrol Policji ukarał ją mandatem karnym. Do zdarzenia doszło w al. 600–lecia.

23 listopada

45-letni kierowca Subaru Forester na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Seatem Cordoba. Do kolizji doszło w Szymanowie.

Ochrona sklepu ujęła sprawcę kradzieży. Patrol Policji ukarał mężczyznę mandatem karnym gotówkowym. Do wykroczenia doszło w al. 600-lecia.

24 listopada

Kierujący pojazdem marki Skoda Fabia doprowadził do zderzenia z Mazdą. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym. Do kolizji doszło na ul. Warszawskiej.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Vivaro. Z powodu braku aktualnych badań technicznych zatrzymano dowód rejestracyjny. Do kontroli doszło w Kątach.

25 listopada

27-letni mieszkaniec Pruszkowa kierował Mazdą znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 1 promila oraz pomimo braku uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Auto zostało odholowane na parking depozytowy. Policjanci dodatkowo zatrzymali dowód rejestracyjny z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do zdarzenia doszło w Kątach.

Kierujący pojazdem marki Volkswagen podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z BMW. Okazało się, że kierowca Volkswagena znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej.