Kronika policyjna

0
194

Kronika policyjna

7 – 12 stycznia 2019

 

7 stycznia

W miejscowości Czerwonka Parcel policjanci patrolówki podczas kontroli pojazdu marki BMW ujawnili marihuanę należącą do 25-letniego mieszkańca gminy Kampinos. Mężczyźnie za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

8 stycznia

Policjanci, w miejscowości Wójtówka, zatrzymali 41-letniego obywatela Gruzji, który kierował pojazdem marki Opel Vectra mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd został odholowany, a obcokrajowiec odpowie za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości.

Policjanci w miejscowości Paulinka gmina Iłów zatrzymali 64-letniego mężczyznę który kierował ciągnikiem rolniczym mając ponad pół promila alkoholu w organizmie, ponadto ciągnął przyczepione za ciągnikiem sanki, na których siedziało dziecko. Podczas jazdy spowodował kolizję z pojazdem ciężarowym MAN.

Mimo akcji profilaktycznych i informacji w mediach dotyczących oszustw na tak zwanego „wnuczka”, niestety kolejne osoby dają się tak oszukać. Tym razem oszuści podający się za policjantów wyłudzili od 75-letniej mieszkanki Sochaczewa znaczną ilość pieniędzy.   Oszuści zadzwonili do kobiety z informacja, iż jej córka spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i są potrzebne pieniądze, w przeciwnym razie zostanie zatrzymana. Policja kolejny raz apeluje do osób starszych, że funkcjonariusze nigdy nie żądają pieniędzy.

9 stycznia

W miejscowości Altanka doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący VW Sharan 28-letni mieszkaniec Sochaczewa nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził do zderzenia czołowego z pojazdem marki Citroen kierowanym przez 59-letniego mieszkańca Kozłowa Biskupiego, który doznał obrażeń w postaci złamania żeber, urazu głowy i nogi. Obrażenia te nie zagrażały jego życiu. Postępowanie prowadzi KPP Sochaczew.

10 stycznia 

29-letnia mieszkanka gminy Sochaczew około godziny 17:20 wyszła z domu a następnie zadzwoniła do rodziny informując, że zażyła dużą ilość tabletek bo chce popełnić samobójstwo.                                                                                               W poszukiwania kobiety zostało zaangażowanych 48 funkcjonariuszy. Zaginioną odnaleźli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego około godziny 22:00 w miejscowości Secymin, 21 kilometrów od miejsca zamieszkania. 29-latka była w złym stanie, oświadczyła, że zażyła tabletki i popiła alkoholem. Policjanci kobietę dowieźli do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie gdzie została hospitalizowana.

11 stycznia 

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Sochaczewa, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wszczął awanturę w Szpitalu Powiatowym w Sochaczew. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie gdzie miał czas na przemyślenia.

12 stycznia

W Wymysłowie policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, który kierował pojazdem marki Opel Corsa mając ponad promil alkoholu w organizmie. Sprawcę jak i prawo jazdy zatrzymano. Kierującemu za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Sochaczewa, który mając 3 promile alkoholu w organizmie znęcał się nad swoją 63-letnią matką.