Kronika policyjna

0
264

Kronika policyjna

11 – 17.02.2019

11 lutego

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Volkswagen Golf z powodu braku aktualnego przeglądu technicznego. Do zdarzenia doszło na Głowackiego.

Policjanci zostali powiadomieni, że mieszkaniec Sochaczewa kupił na jednym z portali konsolę gier i mimo wpłaty pieniędzy nie otrzymał zamówionego towaru.

W Tułowicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego marki Zetor. Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 3 promile.

12 lutego

70–letni mieszkaniec Sochaczewa kierował pojazdem marki Toyota Yaris pomimo czynnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Do kontroli drogowej doszło na ul. Niepodległości.

Policjant ruchu drogowego zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu marki Seat z powodu braku świateł mijania i pozycyjnych. Do zatrzymania dokumentu doszło na ul. 15 Sierpnia.

13 lutego

W Elżbietowie doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia, 19–letnia pasażerka znalazła się poza pojazdem. Nieprzytomną kobietę przetransportowano do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci zatrzymali mieszkankę naszego powiatu, która była poszukiwana na podstawie nakazu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Do jej zatrzymania doszło na ul. Warszawskiej.

14 lutego

Policjanci zostali powiadomieni, że pracownicy ochrony ujęli sprawcę kradzieży sklepowej. Mundurowi nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny. Do zdarzenia doszło w al. 600–lecia.

Policjanci dostali informacje, że nietrzeźwi rodzice opiekują się małoletnimi dziećmi. Na miejscu okazało się, że matka ma ponad 4 promile, a ojciec prawie 2,5. Ponieważ dzieci w wieku od 3 do 12 lat nie mogły zostać pod ich opieką, zostały umieszczone w placówkach opiekuńczo–wychowawczych. Teraz rodzice będą tłumaczyli się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

15 lutego

Nieznany sprawca włamał się do garażu skąd ukradł piłę spalinową, komplet kluczy, a także przewód elektryczny. Do zdarzenia doszło w Nowych Mostkach.

W Janówku Duranowskim doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej. Wstępnie ustalono, że 35–letnia mieszkanka Sochaczewa kierowała pojazdem marki Opel Zafira i potrąciła pieszą idącą w tym samym kierunku. W wyniku tego zdarzenia, 17–latka zmarła na miejscu. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

16 lutego

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej. Na sprawcę wykroczenia nałożono mandat karny. Do zdarzenia doszło w Wójtówce.

Nieznany sprawca doprowadził do kolizji z pojazdem marki Mazda Premacy. Do zdarzenia doszło w Jeżówce.

17 lutego

23–letni obywatel Ukrainy nie zatrzymał się do kontroli drogowej więc policjanci podjęli pościg. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do zdarzenia doszło na ul. Wypalenisko.

33–letni mężczyzna kierował pojazdem marki Seat Ibiza znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło na ul. Staszica.