Kronika policyjna

0
130

Kronika policyjna

29.04. – 5.05.2019

 

29 kwietnia

Policjanci zostali powiadomieni, że nieznany sprawca ukradł dwa akumulatory samochodowe z pojazdu marki Volvo. Do zdarzenia doszło w Nowej Suchej.

Nieznany sprawca wybił szyby w dwóch samochodach osobowych zaparkowanych na ulicy Szkolnej.

30 kwietnia

Policjanci zatrzymali 38–letniego mieszkańca gminy Sochaczew poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie do placówki penitencjarnej.

Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego skąd ukradł pieniądze i biżuterię. Do zdarzenia doszło w Kozłowie Biskupim.

1 maja

30–letni mieszkaniec Sochaczewa przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. W trakcie czynności okazało się, że kierowca Mazdy nie posiada uprawnień do kierowania.  Na mężczyznę nałożono mandaty karne za popełnione wykroczenia, a pojazd usunięto z drogi na koszt właściciela. Do kontroli drogowej doszło w Kozłowie Biskupim.

Policjanci z referatu patrolowo–interwencyjnego zatrzymali 18–letniego mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie środki odurzające. Do zdarzenia doszło w Plecewicach.

2 maja

Kierujący pojazdem marki Peugeot doprowadził do zderzenia z zaparkowaną Toyotą, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło w Teresinie na ul. Torowej.

Policjanci dostali zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży. Na miejscu okazało się, że 15–latka ukradła kosmetyki o wartości kilkudziesięciu złotych. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że jest poszukiwana przez Policję w związku z samowolnym oddaleniem się z placówki–opiekuńczo wychowawczej. Do zdarzenia doszło na ul. Poprzecznej.

3 maja

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, który miał przy sobie środki odurzające. Do zdarzenia doszło na ul. Głowackiego.

56–letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego kierował pojazdem marki Audi, pomimo zakazu sądowego, który obowiązywał go do 2027 roku. Pojazd usunięto z drogi na koszt właściciela. Postępowanie prowadzi KPP Sochaczew. Do kontroli drogowej doszło na ul. 15 Sierpnia.

4 maja

Nieznany sprawca doprowadził do kolizji z zaparkowanym pojazdem marki Ford Focus, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło w Wójtówce.

Nieznany sprawca ukradł naczepę ciągnika siodłowego marki Schmitz Cargobull z parkingu przy stacji paliw w Młodzieszynie.

5 maja

Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 33–latka kierującego pojazdem marki Volkswagen Caddy. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny i zatrzymali jego prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w Bielicach.

Mieszkaniec Sochaczewa powiadomił, że nieznany sprawca ukradł tablice rejestracyjne pojazdu marki Opel Zafira. Auto było zaparkowane na ul. Okrężnej.

mł. asp. Agnieszka Dzik
Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie