Kronika policyjna

0
129

Kronika policyjna

20 – 26.05.2019

 

20 maja

20–letni mieszkaniec Teresina kierował pojazdem marki Volkswagen Golf, nie posiadając do tego uprawnień. Za popełnione wykroczenie nałożono na niego mandat karny, a pojazd usunięto z drogi na koszt właściciela. Do kontroli doszło w al. XX-lecia.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki BMW z powodu dużej emisji spalin. Do kontroli drogowej doszło na ul. 15 Sierpnia.

21 maja

Kierujący Toyotą nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem tej samej marki. Na sprawcę zdarzenia drogowego nałożono mandat karny. Do kolizji doszło w Rybnie.

Rodzice 4 miesięcznego dziecka zajmowali się nim znajdując pod wpływem alkoholu. Niemowlę zostało przekazane pod opiekę członka najbliższej rodziny. Do zdarzenia doszło na ul. Staszica.

22 maja

Policjanci zatrzymali 54–letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Do zatrzymania doszło na Warszawskiej.

Policjanci zostali powiadomieni, że nieznany sprawca włamał się do garażu skąd ukradł m.in. kosiarkę spalinową i rower. Do zdarzenia doszło w Mizerce.

23 maja

Mieszkanka gminy Sochaczew kierowała pojazdem marki Mercedes pomimo cofniętych uprawnień. Do kontroli drogowej doszło w al. 600–lecia.

Mieszkaniec Sochaczewa powiadomił, że nieznany sprawca ukradł rower pozostawiony na chodniku przy ul. Traugutta. Jednoślad nie był zabezpieczony przed kradzieżą.

24 maja

Nieznany kierujący doprowadził do zderzenia z motocyklem Kawasaki i odjechał z miejsca zdarzenia. Do kolizji doszło na rondzie w Wójtówce.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Astra. Mężczyzna jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli mandat karny. Do zdarzenia doszło w Kościelnej Górze. W podobny sposób straciła prawo jazdy mieszkanka Ożarowa Mazowieckiego, która jechała z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h.

25 maja

Nieznany sprawca ukradł 23 stalowe przęsła ogrodzeniowe. Do przestępstwa doszło w Nowym Kamionie.

W Pieczyskach Iłowskich doszło do włamania do domku letniskowego. Nieznany sprawca ukradł elektronarzędzia warte kilkaset złotych.

26 maja

44–letni mieszkaniec gminy Rybno kierował pojazdem marki Volkswagen Golf pomimo cofniętych uprawnień. Do kontroli drogowej doszło przy Placu Kościuszki.

Kilkanaście minut po godz. 11. w Wymysłowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Wstępnie ustalono że 58–letnia mieszkanka powiatu płockiego, która kierowała pojazdem marki Seat Ibiza, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem Astrą. Do szpitala w Sochaczewie została przetransportowana 80–letnia pasażerka Seata. Pomimo wysiłków lekarzy, kobieta zmarła. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.