Kronika policyjna

0
83

Kronika policyjna

29.07. – 4.08.2019

 

29 lipca

Mieszkanka gminy Rybno powiadomiła, że nieznany sprawca ukradł jej portfel zawierający kilkaset złotych i dokumenty. Do zdarzenia doszło w Matyldowie.

Nieznany sprawca wybił tylną szybę w pojeździe marki Renault zaparkowanym na ul. Traugutta.

30 lipca

Kierujący pojazdem marki DAF z naczepą nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia z przydrożną latarnią. Do zdarzenia doszło w Pawłowicach.

23–letni mężczyzna ukradł warty kilkaset złotych alkohol ze sklepu i próbował uciec. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do zdarzenia doszło w Wójtówce.

31 lipca

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Okazało się, że 52–latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło na ul. 1 Maja.

47–letni mieszkaniec gminy Sochaczew jechał Fordem Fiestą znajdując się w stanie nietrzeźwości i pomimo braku uprawnień do kierowania. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Do zatrzymania mężczyzny doszło w Witkowicach.

1 sierpnia

Nieznani sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego skąd ukradli m.in. damską torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Do zdarzenia doszło w miejscowości Teresin–Gaj.

Nieznany sprawca uszkodził dwa lusterka w pojeździe marki Toyota zaparkowanym na ul. Głogowej.

2 sierpnia

Nieznani sprawcy włamali się do garażu skąd ukradli rower typu damka. Do zdarzenia doszło w Nowych Mostkach.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali 48–letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Do zatrzymania doszło w Lubiejewie.

3 sierpnia

Policjanci nałożyli mandat karny na mężczyznę, którego obsługa sklepu przyłapała na kradzieży koszulki. Do zdarzenia doszło w Wójtówce.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu Volkswagen Transporter z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do zdarzenia doszło w Nowej Suchej.

4 sierpnia

W Aleksandrowie doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem i doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Saab. Kierowcy obydwu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala w Sochaczewie, natomiast pasażer Saaba został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Płocku. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Honda z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do zatrzymania dokumentu doszło na ul. Chopina.

mł. asp. Agnieszka Dzik
Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie