Kronika policyjna 20 – 26 kwietnia 2015

0
87

ikona policja

Kronika policyjna

20 kwietnia

Mieszkaniec Młodzieszyna 20-letni Adrian N., kierując samochodem marki Citroen na ulicy Mostowej, podczas wykonywania manewru wymijania doprowadził do zderzenia z samochodem marki Ford kierowanym przez Jarosława K. 46-letniego mieszkańca wsi Tarnowo. Sprawca ukarany został mandatem karnym.

 

W miejscowości Granice nieznany sprawca dokonał kradzieży z zabezpieczonego stojaka 8 sztuk pełnych butli z gazem. W tym samym dniu w miejscowości Maszna nieznany sprawca dokonał kradzieży z zabezpieczonego stojaka 6 sztuk butli z gazem.

 

W miejscowości Janów policjanci  zatrzymali Marcina M. 27-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który kierował pojazdem marki Audi mając dwa promile alkoholu w organizmie.

 

Do mieszkającego w miejscowości Uderz Marka Z. zadzwonił nieznany mężczyzny, który oświadczył, że córka Marka Z. studiująca w Krakowie potrzebuje 4000 złotych na laptop. Marek Z. telefonicznie skontaktował się z żoną Anną, którą poinformował, że do ich domu przyjdzie mężczyzna, któremu musi przekazać pieniądze dla córki. W międzyczasie rodzice próbowali się skontaktować telefonicznie z córką, która jednak nie odebrała telefonu. Nieznany mężczyzna w wieku około 45 lat podjechał do domu zielonym osobowym samochodem. Pani Anna przekazała mu pieniądze w kwocie 4000 złotych, a następnie mężczyzna odjechał w nieznanym kierunku. Po wszystkim pani Annie udało się skontaktować z córką, która oświadczyła, że nie potrzebowała żadnych pieniędzy na laptop.

 

21 kwietnia

Na ulicy Wyszogrodzkiej policjanci zatrzymali Zbigniewa K. 46-letniego mieszkańca gminy Tarnogród, który kierował pojazdem marki VW Golf mając dwa promile alkoholu we krwi. W samochodzie znajdował się także 37-letni Marek J. W toku podjętych czynności w pojeździe ujawniono 3 torebki foliowe z zapięciem strunowym. W jednej z nich znajdowała się marihuana, a w dwóch amfetamina. Zarówno kierujący jak i pasażer zostali zatrzymani.

 

22 kwietnia

W miejscowości Antoniew nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego skąd dokonał kradzieży laptopa, znacznej ilości pieniędzy oraz złotej biżuterii.

 

23 kwietnia

W miejscowości Piasecznica policjanci zatrzymali Pawła R. 44-letniego mieszkańca Nowej Piasecznicy, który kierował motorowerem mając ponad dwa promile alkoholu we krwi i doprowadził do potrącenia pieszej Barbary J. 25-letniej mieszkanki Budek Piaseckich. Sprawcę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

 

25 kwietnia

Na ulicy Miłej w Sochaczewie policjanci zatrzymali Emila J. 46-letniego mieszkańca gminy Brochów, który kierował motorowerem marki Toros mając ponad 1.5 promila alkoholu we krwi.

 

26 kwietnia

W miejscowości Brzozów Stary Małgorzata W. 24-letnia mieszkanka gminy Iłów, kierując pojazdem marki Opel Astra, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, na łuku drogi zjechała do przydrożnego rowu, w wyniku czego doszło do dachowania pojazdu. Kierującą w stanie ciężkim z obrażeniami głowy przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.