Kronika policyjna

0
83

Kronika policyjna

7 – 9 sierpnia 2020

 

7 sierpnia

Policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu niewybuchu w Nowych Mistrzewicach. Na miejsce pojechał policyjny pirotechnik, który potwierdził zgłoszenie. Pocisk artyleryjski o długości 50 cm został zabezpieczony i przekazany patrolowi rozminowania.

Mieszkaniec gminy Kampinos przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Do kontroli doszło na ul. Chopina.

8 sierpnia

Kierujący pojazdem marki Nissan nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z motocyklem marki Yamaha. Na sprawcę nałożono mandat karny. Do zderzenia doszło na ul. Piłsudskiego.

Nietrzeźwy rowerzysta najechał na 10–letniego chłopca poruszającego się w strefie zamieszkania. Badanie wykazało, że 53–latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Rowerzysta został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Chłopiec na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło na Podzamczu.

9 sierpnia

Policjanci z referatu patrolowo–interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Do zdarzenia doszło na ul. Żeromskiego.

Nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego skąd ukradł sprzęt elektroniczny, biżuterię i pieniądze. Do włamania doszło na ul. Okrężnej.