Kronika policyjna

0
142

Kronika policyjna

12 – 17 października 2020

12 października

Na ulicy Chopina około godziny 14:00 pies rasy mieszanej ugryzł 12-letnią mieszkankę Sochaczewa. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy ustalili właścicielkę czworonoga. Kobieta okazała im dowód aktualnych szczepień psa. Za niewłaściwe trzymanie zwierzęcia, właścicielka została ukarana mandatem karnym.

W miejscowości Teresin przechodnie zgłosili, że na ulicy, przy jednej z posesji leży mężczyzna. Na miejscu patrol ustalił, iż jest to 44-letni mieszkaniec gminy Baranów. Mężczyzna był w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci nie mogli nawiązać z nim kontaktu, w związku z tym na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała w/w do szpitala w Sochaczewie.

13 października

Kierownik targowiska w Kozłowie Biskupim złożył zawiadomienie, że nieznany sprawca z niezamkniętego pojazdu dokonał kradzieży portfela.

56-letnia mieszkanka gminy Sochaczew zawiadomiła, iż znany jej 38-letni mieszkaniec Sochaczewa włamał się do domu, skąd dokonał kradzieży butli gazowej oraz zdemolował dom. W toku podjętych czynności mężczyzna został zatrzymany. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

14 października

Kierownik zmiany, w jednych z magazynów na terenie gminy Sochaczew podejrzewał, że jeden z pracowników wykonuje swoje obowiązki będąc pod wpływem alkoholu. Na miejscu patrol zbadał stan trzeźwości 60-letniego pracownika, mieszkańca pow. sochaczewskiego. Wynik wykazał ponad 1,50 promila alkoholu.

Na terenie gminy Iłów, 31-letni mężczyzna wykonując manewr cofania pojazdem marki IVECO najechał na swoje 2,5 letnie dziecko, które pomimo reanimacji poniosło śmierć na miejscu.

Policjanci patrolówki w miejscowości Wymysłów zatrzymali 19 i 34-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, którzy przy sobie posiadali 23 torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy oraz jedną torebkę z zawartością marihuany o wadze 0,713 grama. Mężczyźni zostali zatrzymani.

16 października

W miejscowości Zosin kierujący Fordem Transitem 26-letni obywatel Ukrainy na skrzyżowaniu nie zastosował się do znaku STOP w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki VW Pasat, którym kierował 63-letni mieszkaniec Ożarowa Mazowieckiego. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Fordem. Do szpitala z obrażeniami nie zagrażającymi życiu trafiły trzy pasażerki z Forda oraz kierujący VW.

Z terenu miasta Sochaczew nieznany sprawca dokonał kradzieży pojazdu Honda Legend na szkodę 48-letniego mieszkańca Sochaczewa.

Nieznany sprawca, na ulicy Żwirki i Wigury włamał się do mieszkania skąd dokonał kradzieży dwóch złotych bransoletek i zegarka na szkodę 38-letniej mieszkanki Sochaczewa.

16/17 października

39-letnia mieszkanka Sochaczewa, około godziny 20, zgłosiła zaginięcie swojej 12-letniej córki, która oddaliła się z terenu basenu ORKA w nieznanym kierunku. W poszukiwaniach nieletniej brało udział ponad 50 funkcjonariuszy. W toku podjętych czynności służbowych, nieletnią 17 października o godzinie 6:30 ujawniono w autobusie miejskim.

17 października

Policjanci na terenie dworca PKP zatrzymali 22-letniego mieszkańca Warszawy, który posiadał przy sobie dwie torebki foliowe z zawartością marihuany o wadzę 2 gram.

Nieznany sprawca na targowisku miejskim dokonał kradzieży z torebki portfela z pieniędzmi w kwocie 1300 złotych wraz z dokumentami na szkodę 65-letniej mieszkanki Sochaczewa.