Kronika policyjna

0
459

Kronika policyjna

10 – 16 lipca 2017

.

10 lipca

22-letni mieszkaniec Sochaczewa kierował pojazdem pomimo braku uprawnień i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Audi A6. Sprawcę ukarano mandatem karnym. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej.

Mieszkanka gminy Rybno zajmowała się swoim 11-miesięcznym dzieckiem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialna matka miała ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponieważ policjanci nie mieli możliwości przekazania niemowlęcia pod opiekę trzeźwego członka rodziny, chłopiec trafił do szpitala. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich.

11 lipca

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu marki Peugeot z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło na ul. Żyrardowskiej.

12 lipca

Mieszkanka gminy Teresin kierowała pojazdem marki Seicento znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do zdarzenie doszło na Szymanowskiej.

13 lipca

Kierujący Peugeotem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Seat Ibiza, którego kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym. Zatrzymano dowody rejestracyjne obu aut z powodu uszkodzeń powstałych podczas kolizji. Do zdarzenia doszło w miejscowości Seroki-Wieś.

Kierujący pojazdem marki Renault prawdopodobnie zasnął za kierownicą i uderzył w tył Lexusa. Sprawcę ukarano mandatem karym. Zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu Renault z powodu uszkodzeń powstałych podczas kolizji. Do zdarzenia doszło na ul. 15 Sierpnia.

14 lipca

Kierująca pojazdem marki Opel podczas wykonywania manewru cofania uderzyła w zaparkowanego Nissana. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem karnym. Do zdarzenia doszło na ul. Gawłowskiej.

Policjanci zauważyli na ulicy Staszica leżącego mężczyznę. Ponieważ znajdował się w okolicznościach zagrażających życiu, mężczyznę umieszczono w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

15 lipca

W Andrzejowie Duranowskim doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że kierujący pojazdem Seat Toledo zjechał z drogi i potrącił 19–letniego mężczyznę, który kosił trawę przed domem. Okazało się, że 42–letni kierowca jechał na „podwójnym gazie”. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Potrącony 19–latek został przetransportowany do szpitala. Trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci zostali powiadomieni, że przed apteką w Al. 600–lecia stoi mężczyzna i kobieta, która energicznie buja wózkiem w którym znajduje się małe dziecko. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że rodzice mogą być nietrzeźwi. Natychmiast na miejsce udali się policjanci z sochaczewskiej komendy. Okazało się, że nad 10 miesięcznym dzieckiem opiekę sprawowała matka, która miała ponad 2 promile. Ojciec chłopca miał ponad 1,5 promila. Dziecko trafiło do szpitala. Sąd rodzinny i nieletnich podejmie decyzję w sprawie nieodpowiedzialnych rodziców.

16 lipca

Policjanci zostali powiadomieni, że mężczyzna spożywa alkohol pod sklepem. Na miejscu patrol policji ukarał sprawcę wykroczenia mandatem karnym. Do zdarzenia doszło na ul. Rynkowej w Teresinie.

Policjanci otrzymali informację, że ochrona sklepu ujęła sprawcę kradzieży. Na miejscu nałożono na sprawcę mandat karny gotówkowy. Do zdarzenia doszło w Wójtówce.