Kronika policyjna

0
258

Kronika policyjna

14 – 21 sierpnia 2017

.

14 sierpnia

W miejscowości Janów gm. Brochów jeden z mieszkańców na posesji ujawnił dwa pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Przybyły na miejsce pirotechnik z KPP Sochaczew potwierdził autentyczność pocisków. O zaistniałym fakcie powiadomiono jednostkę wojskową w Inowrocławiu, która przybyła i zabrała niewybuchy z posesji.

Policjanci patrolówki zatrzymali 48-letniego mieszkańca Sochaczewa. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Nieznany sprawca dokonał kradzieży plecaka z pieniędzmi i dokumentami wykorzystując nieuwagę 35-letniego mieszkańca Sochaczewa, który w stanie nietrzeźwości przebywał na plaży miejskiej. Apelujemy do osób przebywających w miejscach publicznych w dużych skupiskach ludzi o właściwe zabezpieczanie swojego mienia.

15 sierpnia

Jedna z mieszkanek Sochaczewa zgłosiła interwencję w stosunku do 51-letniej kobiety, która awanturuje się na klatce schodowej. Przybyli na miejsce policjanci podjęli interwencję w stosunku do kobiety, która miała 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas wykonywania czynności służbowych kobieta znieważyła funkcjonariuszy będących na służbie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat.

16 sierpnia

W miejscowości Żdżarów 50-letni mieszkaniec gminy Sochaczew przechodząc wraz z rowerem przez drogę w miejscu niedozwolonym wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Nissan kierowany przez 31-letniego mieszkańca Sochaczewa. W wyniku zdarzenia nieprzytomnego pieszego karetka pogotowia przewiozła do szpitala gdzie pozostał.

17 sierpnia

Funkcjonariusze posterunku w Nowej Suchej zatrzymali 47-letnią mieszkankę gminy Nowa Sucha poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Sochaczewie w celu odbycia kary pozbawienia wolności na rok.

Na ul. Warszawskiej 60-letni mieszkaniec Sochaczewa mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie poruszając się chodnikiem, nagle wtargnął na jezdnię poza przejściem dla pieszych pod prawidłowo jadący pojazd marki Ford kierowany przez 33-letnią mieszkankę gminy Młodzieszyn. Pieszego z ogólnymi obrażeniami ciała i podejrzeniem złamania ręki karetka pogotowia przewiozła do szpitala.

19 sierpnia

Na ul. Traugutta policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Sochaczewa, który kierował pojazdem marki Renault mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

21 sierpnia

W miejscowości Paprotnia nieznani sprawcy włamali się do budynku skąd dokonali kradzieży pojazdu marki Subaru Forester znacznej wartości wraz z kluczykami.