Kwiat Jabłoni na DWORCU TO.KULTURA!

0
38
photo by Wojciech Grzedzinski

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy gorąco na DWORZEC TO.KULTURA! w Teresinie. Kolejna dawka pozytywnej muzyki i kolejny letni koncert na poczekalni.

Naszym i Waszym gościem będzie zespół KWIAT JABŁONI.

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folk-elektroniczny. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczne brzmienia tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Nazwa pochodzi od popularnego w PRL-u jabłkowego wina – Kwiat Jabłoni, o którym niejeden punkowy zespół śpiewał piosenki. Jednocześnie jabłoń jest drzewem, które kojarzy nam się z domem rodzinnym położonym w starym jabłoniowym sadzie.

Zespół oficjalnie funkcjonuje od marca 2018. 

Ich premierowa piosenka „Dziś późno pójdę spać”, w krótkim czasie osiągnęła ponad 2 miliony wyświetleń na youtubie. To nadzieja polskiej muzyki. 🙂

KWIAT JABŁONI – DWORZEC TO.KULTURA! w Teresinie 26 sierpnia 2018 r. g. 20.00. WSTĘP WOLNY!!!!!