Lato w Erminowie

W Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie w dniach od 8 do 12 lipca br. odbywały się letnie półkolonie. Uczestnikami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W czasie wakacji dzieci mogły spędzić swój wolny czas radośnie, wesoło i bezpiecznie. Program wypoczynku składał  się z wielu atrakcyjnych propozycji.

W pierwszym dniu dzieci poznały program półkolonii oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w czasie wypoczynku. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu zintegrowały całą grupę.

W kolejnym dniu po przypomnieniu zasad zachowania się podczas wycieczek pieszych i autokarowych dzieci pojechały do kina „ODEON” w Sochaczewie. Nowe sochaczewskie kino zrobiło na nich bardzo duże wrażenie. Przemiła pani Marta oprowadziła wszystkich po nowym obiekcie i opowiedziała ciekawostki dotyczące kina. Uczniowie obejrzeli film pt. „Manu. Bądź sobą”- animowaną komedię familijną o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Na pewno zajrzymy tam jeszcze nie raz. Dziękujemy pani Marto! Po seansie filmowym był słodki poczęstunek w Sweet Cafe Lukrecja, gdzie wszystkim smakowały pyszne ciastka i lody.

Następny dzień przyniósł nowe wrażenia. Dzieci wesoło bawiły się w Happy Parku w Sochaczewie. Była też pyszna pizza w Pizzerii Atmosfera.

Czwartego dnia półkolonii wszyscy pojechali zwiedzać Skansen w Maurzycach. położony 7 km. od Łowicza,  w którym znajduje się ponad 40 obiektów datowanych w większości na II poł. XIX i XX wieku. Uczniowie zobaczyli jak dawniej wyglądały chaty na wsi, wiejski kościółek czy remiza strażacka a nawet szkoła. Wszystkim najbardziej podobały się prawie stuletnie wozy strażackie.

W ostatnim – piątym dniu półkolonii dzieci odwiedziły Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Pojazdy szynowe bardzo podobały się wszystkim uczniom a zwłaszcza chłopcom. Podsumowaniem wizyty były warsztaty plastyczne, na których dzieci miały okazję przedstawić  wspaniałe lokomotywy.

W trakcie półkolonii dzieci codziennie zjadały dwa posiłki – śniadanie i obiad. Tydzień minął wszystkim bardzo szybko.

Zorganizowanie wypoczynku letniego dla uczniów naszej szkoły było możliwe dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Sochaczew, Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie oraz firmie PKS Grodzisk, dzięki której dzieci miały bezpłatny transport w czasie całego wypoczynku. Dziękujemy

Wakacje wciąż trwają, więc cieszmy się z tego – udanego wypoczynku.

Kierownik i wychowawcy półkolonii w ZSS w Erminowie

.