Liczba ofiar śmiertelnych burzy zimowej w Buffalo w stanie Nowy Jork wzrosła do 27, ale urzędnicy obawiają się, że liczba ta będzie nadal rosłaCNN

Zginęło kilkunastu Amerykanów Zimowa burza Ekstremalne temperatury i śnieg sparaliżowały większość Stanów Zjednoczonych, a urzędnicy w rejonie Buffalo spodziewają się, że oszałamiająca liczba ofiar będzie nadal rosła, ponieważ załogi kontynuują poszukiwania i ratownictwo.

Liczba ofiar śmiertelnych w całym stanie w wyniku burzy, która przyniosła ponad 40 cali śniegu w niektórych obszarach, wzrosła w poniedziałek do 49, w tym 27 w hrabstwie Erie w Nowym Jorku.

Komisarz policji w Buffalo, Joseph Gramaglia, powiedział Wolfowi Blitzerowi z CNN: „Niestety, wciąż znajdują ciała”.

Powiedział o ostatnich zgonach, że niektórzy zmarli z powodu narażenia, a niektóre zgony były spowodowane przyczynami naturalnymi.

Komisarz zaapelował do mieszkańców: „Zostańcie w domu. nie wychodź”

Powiedział, że ratownicy wrócą do domów bez ogrzewania i zabiorą ludzi do ciepłych schronów. Powiedział, że wiele osób, w tym mieszkańcy udający się na świadek ogromnych opadów śniegu, utknęło w swoich pojazdach i utrudniło akcję ratunkową.

Dyrektor hrabstwa Erie, Mark Poloncarz, napisał na Twitterze, że 14 osób w hrabstwie zmarło z powodu narażenia, trzy znaleziono w ich pojazdach, cztery nie miały ogrzewania, trzy zmarły z powodu incydentów sercowych spowodowanych „łopatą / śniegiem”, a trzy zmarły po pogotowiu ratunkowym. Usługi były opóźnione.

„Niestety liczba ta wzrośnie” – powiedział CNN.

„Wiem, że więcej ciał jest odzyskiwanych i przenoszonych do naszej prowizorycznej kostnicy” – powiedział The Situation Room z Wolfem Blitzerem. „Mamy tak wiele ciał, tak wiele różnych szpitali jest pełnych i musimy iść i ustalić, czy osoby zmarły w wyniku śmierci związanej z zamiecią”.

„To okropna, okropna sytuacja” – dodał.

Śmiertelna burza nadchodzi miesiąc później Region został zaatakowany Z historyczną zamiecią.

A w poniedziałek nadal padał śnieg. Na porannej konferencji prasowej Pollencarz zauważył, że urzędnicy spodziewają się kolejnych 8 do 12 cali śniegu od poniedziałku rano do 13:00 we wtorek. „To nie jest skuteczne, ponieważ staramy się odzyskać i usunąć z ulic i dotrzeć do obszarów, których jeszcze tam nie ma” – powiedział.

Podczas gdy zakazy prowadzenia pojazdów zostały zniesione w niektórych społecznościach, taki nakaz nadal obowiązuje w Buffalo, powiedział Polancarz, opisując miasto jako „nieprzejezdne w większości obszarów”, z porzuconymi pojazdami rozsianymi wszędzie.

Gdy ekipy ratownicze i setki kierowców pługów śnieżnych rozjechały się w Boże Narodzenie, nawet pojazdy ratunkowe i ratownicze wysłane na pomoc utknęły w śniegu. Urzędnicy poinformowali, że w niedzielę wykopano 11 porzuconych ambulansów.

Zobacz domy zamarznięte przez potężną zimową burzę

01:00

– Źródło: CNN

„Musieliśmy wysłać specjalne ekipy ratownicze, aby sprowadziły ratowników” – powiedział Pollancarz w poniedziałek w „CNN This Morning”, dodając, że była to najgorsza burza, jaką pamięta. „To było tak straszne, że było straszne przez 24 godziny z rzędu. ”

„Jesteśmy przyzwyczajeni do śniegu tutaj i poradzimy sobie ze śniegiem” – powiedział. „Ale wiatr, oślepiające widoki – było ciemno jak smoła – i przenikliwy zimno, to były jedne z najgorszych warunków, jakie ktokolwiek z nas kiedykolwiek widział”.

Koce śnieżne Buffalo, Nowy Jork, w ten poniedziałek, 26 grudnia 2022 r., Zdjęcie z konta na Twitterze gubernator Nowego Jorku Cathy Hochul.

Burza wywołała powszechne porównania do słynnej zamieci w Buffalo z 1977 roku. Pollencarz powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek, że obecna burza „intensywność… jest gorsza niż zamieć z 1977 roku”. Burza zabiła 23 osoby, z których 22 zmarło w hrabstwie Erie.

Na niedzielnej konferencji prasowej gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul nazwała burzę „najbardziej niszczycielską burzą w długiej historii Buffalo”. W poniedziałek poprosił prezydenta Joe Bidena o wydanie federalnych deklaracji stanu wyjątkowego dla hrabstw Erie i Genesee.

„Rozmawiałem z @GovKathyHochul, aby uzyskać aktualne informacje na temat ekstremalnej zimowej pogody w Nowym Jorku” Biden napisał na Twitterze. „Jesteśmy zobowiązani do upewnienia się, że mają środki, których potrzebują, aby przez to przejść. Moje serce jest z tymi, którzy stracili bliskich w ten świąteczny weekend. Jesteście w modlitwach moich i Jill.

Setki żołnierzy Gwardii Narodowej bierze udział w akcjach ratunkowych w Nowym Jorku. Hochul powiedział, że do niedzieli policja stanowa brała udział w ponad 500 akcjach ratunkowych, w tym w porodzie.

Podczas gdy porzucone pojazdy zasypują zaśnieżone drogi, warunki w domach są tragiczne.

Hochul powiedział w niedzielę, że niektórzy mieszkańcy pozostali w swoich domach dłużej niż dwa dni, inni bez prądu, nie z powodu braku zasobów, ale z powodu wyzwań, przed którymi stoją przedsiębiorstwa użyteczności publicznej w zakresie mobilności i dostępu. Hochul powiedział jednak, że w niedzielę wieczorem 94,5% mieszkańców hrabstwa Erie i 87% mieszkańców Buffalo odzyskało zasilanie.

W poniedziałek mniej niż 10 000 klientów było bez prądu, powiedział burmistrz Buffalo Byron Brown na popołudniowej konferencji prasowej, gdy temperatura w jego własnym domu spadła do 40 stopni. „Z pewnością rozumiemy wyzwania, przed którymi stoi wiele rodzin i frustrację, z jaką borykają się ludzie”.

Ostrzeżenia przed burzą zimową Hrabstwa Jefferson i Lewis w Nowym Jorku obowiązują do godziny 13:00 we wtorek. Według prognoz National Weather Service może spaść od 8 do 16 cali śniegu. Hrabstwo Erie mogło zobaczyć kolejne 4 do 8 cali i jeden poniżej Zalecenia dotyczące zimowej pogody.

W ciągu ostatniego tygodnia utrzymująca się zimowa burza pokryła duży obszar kraju niebezpiecznie niskimi temperaturami i zimnym wiatrem, przyniosła rozległe przerwy w dostawie prądu i tysiące odwołanych lotów.

Około 25 700 klientów było bez prądu w Nowym Jorku i Maine w poniedziałek wieczorem Brak zasilania. USA. Od początku burzy liczba awarii przekraczała czasami milion.

Moc nie była jedyną dotkniętą: Jackson w stanie Mississippi wydało w niedzielę zawiadomienie o zagotowaniu wody po tym, jak jego system wodny stracił ciśnienie z powodu „prawdopodobnych zerwań związanych z pogodą”. Urzędnicy poinformowali na Facebooku. City – solowy hit sprzed dwóch miesięcy Przedłużający się kryzys wodny – Zaopatrzenie mieszkańców w wodę przez cały dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Burza zwiększyła również liczbę podróży w USA podczas pracowitego świątecznego weekendu 5000 lotów Piątek został odwołany, ponad 3400 lotów zostało odwołanych w sobotę, a ponad 3100 zostało odwołanych w Boże Narodzenie.

Około 3800 Samoloty Według witryny monitorującej loty do lub z amerykańskich lotnisk są anulowane do poniedziałku do godziny 19:00 Świadomość lotu. Suma obejmuje ponad 2500 lotów odwołanych przez Southwest Airlines, według FlightAware.

Southwest powiedział w oświadczeniu: „Ze względu na utrzymującą się surową zimową pogodę w naszej sieci, bieżące wyzwania znacząco wpływają na naszych klientów i personel, co jest niedopuszczalne.

„Nasze najszczersze przeprosiny dopiero się zaczynają”.

Według FlightAware kolejne 7 000 lotów w USA jest opóźnionych.

Oddzielnie międzynarodowe lotnisko Buffalo Niagara, które zostało zamknięte w piątek z powodu „niebezpiecznej pogody” i spadło 43 cale śniegu, ma pozostać zamknięte do środy rano, zgodnie z Niagara Frontier Transit Authority. Powiedział na Twitterze. Zamknięcie opóźni również mecz NHL Buffalo Sabres w Columbus, ponieważ drużyna nie będzie mogła polecieć do Ohio, powiedzieli przedstawiciele Sabres. powiedział.

Koce śnieżne w okolicy, 25 grudnia 2022 r. W Buffalo w stanie Nowy Jork.

Po nadejściu brutalnej pogody kilka stanów zgłosiło kilka zgonów związanych z burzą. Oprócz zgonów w Nowym Jorku zgony obejmują:

Kolorado: Policja w Colorado Springs zgłosiła dwa zgony związane z zimnem od czwartku, przy czym jeden mężczyzna szukał ciepła w pobliżu transformatora budynku, a drugi biwakował w alejce.

KansasTrzy osoby zginęły w wypadkach drogowych związanych z pogodą – poinformował w piątek Highway Patrol.

Kentucky: W stanie zginęły trzy osoby, w tym jedna w wypadku samochodowym w hrabstwie Montgomery.

Missouri: Policja z Kansas City twierdzi, że jedna osoba zginęła po tym, jak karawana ześlizgnęła się z zaśnieżonej drogi do zamarzniętego strumienia.

Ohio: Dziewięć osób zginęło w wyniku wypadków samochodowych związanych z pogodą, w tym cztery w sobotnim porannym wypadku na autostradzie międzystanowej 75, w którym ciągnik z przyczepą przejechał przez pas środkowy i zderzył się z SUV-em i pickupem, poinformowały władze.

Tennessee: Departament Zdrowia potwierdził w piątek śmierć związaną z burzą.

Wisconsin: Patrol stanowy zgłosił śmiertelny wypadek w czwartek z powodu zimowej pogody.

• Vermont: Kobieta z Castleton zmarła po tym, jak drzewo spadło na jej dom, powiedział szef policji.

Mężczyzna oczyszcza zaśnieżone drogi za pomocą koparko-ładowarki w Buffalo, Nowy Jork, USA, 26 grudnia 2022 r.

Potężny system przemieszcza się z północnego wschodu, a wiele miast i miasteczek wciąż jest pokrytych grubym śniegiem. W oddzielnych 24-godzinnych okresach w Baraka w stanie Michigan spadło 42,8 cala śniegu, aw Port Henderson w stanie Nowy Jork – 40,8 cala.

Tymczasem śnieg z efektem jeziora będzie stwarzał niebezpieczne warunki do podróżowania przez następne dwa dni i oczekuje się, że warunki będą się powoli poprawiać w ciągu tygodnia.

Utrzymujący się śnieg z efektem jeziora, wiejący z wiatrem znad Wielkich Jezior, będzie się powoli nasilać, ale arktyczne wiatry otaczające większą część wschodniej części kraju będą powoli słabnąć. Narodowa Służba Pogodowa.

Przewiduje się, że system niskiego ciśnienia przesunie się dalej w głąb Kanady, podczas gdy inny system szybko przesunie się przez północne Stany Zjednoczone w poniedziałek, przynosząc śnieg z Północnych Równin przez Środkowy Zachód.

Prognozy mówią, że większość wschodniej części kraju pozostanie w głębokim mrozie do poniedziałku, po czym złagodnieje we wtorek.

Poprawka: ta historia została zaktualizowana, aby poprawić miejsce, w którym gubernator Kathy Hochul opisała burzę jako „najbardziej niszczycielską burzę w długiej historii Buffalo”. Było to na konferencji prasowej w niedzielę.

READ  Podejrzany o morderstwo w Idaho, Brian Kohberger, jest gotowy odstąpić od przesłuchania w sprawie ekstradycji, mówi prokurator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *