Liddell Grant, mieszkaniec Teksasu, wcześniej aresztowany za śmiertelne postrzelenie, został uniewinniony w sprawie śmiertelnego pchnięcia nożem.

Aktualności

10 kwietnia 2023 | 1:41 w nocy

Władze aresztowały mężczyznę z Teksasu – który wcześniej odsiedział siedem lat w więzieniu – po tym, jak w czwartek rzekomo zastrzelił innego kierowcę podczas wściekłego incydentu drogowego.

Liddell Grant, który rzekomo zastrzelił innego kierowcę po tym, jak brał udział w drobnym wypadku drogowym, został zatrzymany w piątek, podała policja.

46-letni Grant i kobieta opuszczali sklep na rogu w białym sedanie Lexus, kiedy przejechali przed znakiem stop i zostali potrąceni przez toyotę, powiedziała policja w Houston. Według ABC 13.

Następnie Grant wysiadł z samochodu i otworzył ogień do 33-letniego kierowcy Toyoty, Edwina Arevalo, po czym uciekł Lexusem.

Arevalo został postrzelony co najmniej pięć razy, podała policja. Według KHOU.

Brutalna strzelanina następuje po tym, jak Grant odsiedział już siedem lat za kratkami za zasztyletowanie 28-letniego Aarona Scheerhorna w 2012 roku przed barem w Houston.

Grant został skazany po tym, jak sześciu świadków zeznawało przeciwko niemu na rozprawie, ale został uniewinniony przez Apelacyjny Sąd Apelacyjny w Teksasie w maju 2021 r. Po tym, jak DNA z paznokci ofiary nie pasowało do jego.

Odsiadywał dożywocie za to przestępstwo, zanim został zwolniony za kaucją w 2019 roku, aby czekać na orzeczenie sądu apelacyjnego.

Lydell Grant zastrzelił Edwina Arevalo, kiedy przejechał znak stopu i uderzył w ofiarę.
AP

Policja aresztowała Jamerico Cartera za morderstwo Sherhoura w 2019 roku po tym, jak nowy podejrzany przyznał się do winy.

Przyznał się do zabójstwa i przebywa w więzieniu.

Grant został zidentyfikowany jako podejrzany w czwartkowej strzelaninie po tym, jak śledczy przejrzeli nagranie z monitoringu, donosi ABC 13.

Jego kaucja została ustalona na 1 milion dolarów.

Liddell Grant (w środku) rozmawia z dziennikarzami po zwolnieniu za kaucją w Houston po dowodach, które doprowadziły do ​​jego eliminacji w wyniku śmiertelnego pchnięcia nożem w 2010 roku.
AP

The Innocence Project of Texas, który kilka lat temu pomógł uwolnić Granta, powiedział, że nie może komentować obecnej sprawy.

„Jesteśmy zasmuceni wiadomością o tym tragicznym wydarzeniu, a nasze myśli i współczucie kierują się do rodzin ofiar” – powiedziała organizacja. „Ponieważ toczy się śledztwo, nie możemy komentować szczegółów tego incydentu. Opowiadamy się za wcześniejszym uniewinnieniem pana Granta, przyznanym przez Texas Court of Criminal Appeals.

READ  Nintendo Million Sellers — maj 2023 r

Z przewodami pocztowymi


Zaakceptuj więcej…
https://nypost.com/2023/04/10/texas-man-lydell-grant-previously-exonerated-in-fatal-stabbing-arrested-for-fatal-shooting/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20campaign_buttons&utm_medium=site %20campaign_buttons&utm_medium=site%20campaign_buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *