Listopadowe uroczystości

8 listopada 2017 r. klasy trzecie pojechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Podczas tej wycieczki uczniowie w Muzeum Narodowym wzięli udział w lekcjach muzealnych. Jedna klasa odbyła lekcję pt. „O! Matejko!”, na której obejrzeli obrazy Matejki, które przestawiały najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Zapoznali się również z rodziną mistrza Jana i ciekawostkami z jego życia. Natomiast druga grupa miała w tym samym czasie zajęcia pt. „Świat świętych, księżniczek i rycerzy”.

Dzieci obejrzały dzieła, które powstały w czasach rycerzy oraz dowiedziały się jak wyglądały żyjące w średniowieczu księżniczki. Po warsztatach w muzeum odbył się spacer z przewodnikiem uliczkami Starego Miasta. Podczas spaceru po Starówce odwiedzili m. in. Warszawską Syrenkę i straszliwego Bazyliszka. Mimo kapryśnej pogody wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

10 listopada 2017 r. z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy III b i szóstych. W wierszu i w piosence młodzi artyści przypomnieli o wydarzeniach związanych z tym świętem, a przede wszystkim opowiedzieli  o najważniejszych faktach i osobach wpisanych w historię Polski. Najmłodsi zaprezentowali pieśni legionowe, a szczególnie taniec w takt „Przybyli ułani pod okienko” wzbudził podziw wśród oglądającej widowni.

Od kilku lat naszą szkołę odwiedza zespół z Łodzi „Złota Trąbka”. Swoim występem artyści próbują przybliżyć młodemu pokoleniu  utwory muzyki poważnej oraz zaprezentować muzykę współczesną. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Ulubione przeboje naszych milusińskich”. Młodzież mogła posłuchać popularnych utworów z baśni disneyowskich, a także z polskich seriali takich jak „Bolek i Lolek”, „Zaczarowany ołówek” i „Koziołek Matołek”.

W trakcie spotkania odbyła się prezentacja instrumentów dętych blaszanych, a później  był konkurs z nagrodami dotyczący największych przebojów naszych milusińskich. To spotkanie było wyjątkowo  udane, zwłaszcza, że dzieci wygrały w konkursie wiele ciekawych nagród.

Hanna Fortuna