LKS MAZOWSZE Teresin – to już 50 lat!

0
30

– Serdecznie gratuluję Wam prężnej działalności, która oparta jest tu zachowaniu wartości charakteryzujących sportowe ideały. Jestem pod wrażeniem wspaniałej historii LKS Mazowsze, ale też pod wrażeniem, jak duża liczba młodych sportowców jest zaangażowanych w dzisiejszy rozwój klubu. Życzę Wam, by kolejne lata nadal obfitowały w wielkie sukcesy na matach, torach łuczniczych czy lekkoatletycznej bieżni i przyniosły dla klubu nowe sportowe talenty – mówił wicestarosta Tadeusz Głuchowski, podczas obchodów Jubileuszu 50-lecia istnienia Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin.

Uroczystości odbyły się w sobotę 14 listopada br. w hotelu „Kuźnia Napoleońska” w Paprotni. Wspólnie z wicestarostą uczestniczyli w nim m.in. Maciej Małecki – poseł na Sejm RP, Marek Olechowski – wójt gminy Teresin, Bogdan Linard – przewodniczący Rady Gminy Teresin, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, przedstawiciele władz Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Polskiego Związku Łuczniczego, instytucji i stowarzyszeń współpracujących z Mazowszem, duchowni, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy Teresin oraz przyjaciele klubu. Jednak najważniejszymi uczestnikami wydarzenia z pewnością byli ci, którzy tworzą bogatą historię LKS Mazowsze Teresin – obecni oraz byli zawodnicy, trenerzy i działacze.

Jubileusz był okazją zarówno do wspomnień i podsumowań pół wieku sportowego rozwoju klubu, ale też okazją do nagród i odznaczeń dla tych, którzy zapisali się szczególnie na złotych kartach historii rozwoju teresińskiego LKS-u.

Specjalne wyróżnienia otrzymali m.in. uznani za „najlepszych z najlepszych” reprezentantów LKS Mazowsze Teresin na przestrzeni minionego 50-lecia – Alicja Maciągowska – Ciskowska (medalistka MP, ME, MŚ w łucznictwie), Katarzyna Klata(medalistka IO Atlanta ‘96, MP, ME w łucznictwie), Justyna Kamińska (medalistka Uniwersjady 2005, MP w zapasach), Leszek Ciota (medalista MP, ME i MŚ w zapasach),Krzysztof Walencik (uczestnik IO Barcelona ’92, medalista MP, ME i MŚ w zapasach),Kamil Rybicki (medalista MP i ME w zapasach).

Przypomnijmy, 10 września 1965 roku czterech miłośników sportu zebrało się na spotkaniu. Wiesław Stempień – zawodnik i trener zapasów LZS-Ołtarzew, Ryszard Gierczak – kierownik miejscowej szkoły podstawowej, Zygmunt Seroczyński – dyrektor POM-u oraz Józef Kolomski – kierownik ośrodka szkoleniowego RW-LZS, postanowili założyć Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin. Klub, który właśnie skończył swoje 50-te urodziny.

– Miejcie marzenia i dążcie do ich realizacji. Tak jak, to uczynili założyciele Mazowsza – zwracał się szczególnie do młodych zawodników klubu Maciej Małecki, poseł na Sejm RP.

Jubileuszowe uroczystości obfitowały w wiele życzeń i gratulacji, nagród i wyróżnień, było też mnóstwo zabawy. Jako gwiazda wieczoru na scenie wystąpił znany polski piosenkarz, ale też były zapaśnik Rafał Brzozowski.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie