Lot JetBlue: Pożar podczas lotu ewakuował ponad 160 pasażerów na nowojorskim lotnisku JFKCNN

Pożar w samolocie JetBlue Airways zmusił ponad 160 pasażerów do ewakuacji za pomocą zjeżdżalni awaryjnych. Johna F. Międzynarodowe lotnisko Kennedy’ego W sobotę poinformowały strażaków.

Według JetBlue incydent – ​​który miał miejsce wkrótce po wylądowaniu samolotu z Barbadosu na lotnisku – mógł zostać wywołany przez urządzenie elektroniczne i jest przedmiotem dochodzenia.

„W sobotę samolot JetBlue Flight 662 z obsługą z Bridgetown na Barbadosie (BGI) został ewakuowany wkrótce po wylądowaniu na nowojorskim lotnisku im. powiedział. W oświadczeniu dla CNN.

Straż pożarna w Nowym Jorku poinformowała, że ​​samolot zapalił się w Terminalu 5 lotniska około godziny 21:00, a Regionalny Zarząd Portu poinformował, że JetBlue ewakuował samolot.

W sumie 167 osób zostało ewakuowanych za pomocą zjeżdżalni awaryjnych, powiedział FDNY. Pięciu pasażerów odniosło lekkie obrażenia.

JetBlue współpracuje z urzędnikami z Federalnej Administracji Lotnictwa i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu, powiedział Dombrowski.

READ  Akcje kryptowalut spadają wraz z pogłębianiem się kryzysu Silvergate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *