Lotka w Dni Miasta

0
19

8 czerwca z okazji obchodów Święta Mieszkańców Miasta odbyło się spotkanie z lotką w hali Szkoły Podstawowej nr 4, organizowane przez stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Sochaczew. W pierwszej części imprezy odbyły się gry i zabawy, związane z grą w badmintona, a następnie rozegrano turniej w pięciu kategoriach.

W ramach gier i zabaw organizatorzy przygotowali 10 konkurencji, m.in: rzut do celu, odbijanie lotki, super szybkie trzy lotki i cyferki na siatce. Uczestnicy za każde wykonane zadanie gromadzili punkty na swoim koncie. Klasyfikacja generalna została podzielona na dwie kategorie – dzieci i dorośli. Wśród dzieci pierwsze miejsce zajął Antoni Kocik, druga była Wiktoria Piekalska, trzecia Marysia Kasprzycka. W grupie dorosłych najwięcej punktów uzbierał Cezary Zwoliński, drugą lokatę ex aequo zajęli Kacper Niemyjski i Milena Budnik.

Po południu rozegrano turniej, w którym na pięciu kortach rywalizowało blisko 40 zawodników. Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

Singiel kobiet: 1. Karolina Sałacińska, 2. Ewa Sztandur-Leszczyńska, 3. Natalia Wiśniewska.

Singiel A (zaawansowani): 1. Michał Adamkiewicz, 2. Przemysław Romelczyk, 3. Radosław Podczaski.

Singiel B (początkujący): 1. Mirosław Adamkiewicz, 2. Robert Dul, 3. Sławomir Piekalski.

Singiel dzieci: 1. Antoni Kocik, 2. Jakub Gwieździński, 3. Mikołaj Romelczyk, 4. Filip Zygunciak.

Gra podwójna: 1. Michał Adamkiewicz/Mirosław Adamkiewicz, 2. Katarzyna Zygmunciak/ Radosław Podczaski, 3. Anna Modzelewska/Cezary Zwoliński.

.