Na ludowo i w teatrze lalek

0
30

W niedzielę 4 marca, sochaczewskie dzieciaki poznawały folklor na spotkaniu z Kapelą Mazowiecką. Z kolei już 11 marca zgłębiały tajemnice teatru lalek. Za nami kolejne dwa spotkania w ramach przygotowanego przez Wydział Kultury, Turystyki i Promocji UM oraz Sochaczewskie Centrum Kultury, projektu „Artystyczne Kramnice”.

Podczas zajęć 4 marca dzieci dały się porwać ludowym rytmom i przekonały się, że ich dziadkowie potrafili świetnie się bawić bez komputera, komórki i telewizji. Z zainteresowaniem słuchały o dawnych strojach, a także poznawały ludowe przyśpiewki.

Z kolei 11 marca do kramnic zawitał Teatr „Co Nieco”, a wraz z nim wspaniałe lalki. Na specjalnej scenie artyści przedstawili bajki: „Nowe szaty cesarza”, „Czerwony Kapturek” oraz „Dziewczynka z zapałkami”. Każdą z inscenizacji młodzi widzowie oglądali z zapartym tchem.

Po przedstawieniu artyści chętnie zaprezentowali dzieciom różne rodzaje lalek, od pacynek, przez kukiełki, po mapety, a także techniki ich animowania.

Już 18 marca do kramnic zawita Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej – Risto Gjorevski z instrumentami bałkańskimi, a także Barbara Derda, która pokaże dzieciom jak zrobić „Coś z… gęsiego jaja”. (seb)