Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika zapraszają

0
37

76364

Od 18 września 2016 roku w oddziale Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli trwają zajęcia organizowane dla Rodzin w ramach Małej Akademii Chopinowskiej.

Nasi uczestnicy podczas pierwszego spotkania w Żelazowej Woli odkrywali kolory jesieni podczas zajęć muzycznych i plastycznych. Poprzez zabawy muzyczno – ruchowe odnajdywali barwy w prezentowanych utworach muzycznych. Tworząc prace plastyczne – eksperymentowali, tworząc artystyczną i niepowtarzalną gamę kolorów widoczną na namalowanych obrazach. Atrakcją zajęć była również możliwość spotkania z muzykiem – wiolonczelistą, który prezentował ten przepiękny instrument omawiając jego budowę i wykonując utwór muzyczny z kanonu muzyki klasycznej.

Nowością Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli jest zainaugurowany Klub Przyrodnika dedykowany całym Rodzinom. Zarówno Rodzice jak i Dzieci ruszyli na spacer po parku z edukatorem przyrodniczym. Młodsi uczestnicy Klubu zdobywali wiadomości o ptakach, poznając gromadę tych z nich, które zdecydowały się spędzić zimę w parku. Dorośli, mieli okazję wysłuchania opowieści o historii Parku w Żelazowej Woli, poznali jego znaczenie i rolę, jaką odgrywa w upamiętnianiu postaci Fryderyka Chopina.

Zapraszamy Państwa  na kolejne zajęcia Małej Akademii Chopinowskiej i Klubu Przyrodnika:

2 października 2016 r. – „Chopin też był uczniem”

Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę na terenie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w i Parku Żelazowa Wola 15, Pawilon Preludium, w dwóch grupach wiekowych:

  1. I: 3-6 lat: w godz. 11.00 – 11.30 (zajęcia muzyczne)

11.30-12.00 (zajęcia plastyczne)

  1. II: 7-10 lat: w godz. 11.00-11.30 (zajęcia plastyczne)

11.30-12.00 (zajęcia muzyczne)

Klub przyrodnika.  Godz. 12.30. Zajęcia przyrodnicze w parku dla dzieci w wieku 3-10 lat.

2 października 2016 r. – Kapelusze wystające spomiędzy źdźbeł, czyli o grzybach w parkach

Spacer po parku. Godz. 12.30. Zajęcia przyrodnicze dla dorosłych i młodzieży.

2 października 2016 r. – Mała architektura i inne elementy składowe parku

Prosimy o rezerwowanie miejsc: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl lub bowczuk@nifc.pl

UM Sochaczew