Mała Akademia Chopinowska Lato. Wielka sztuka w małych formach

0
88

22 lipca, 11.00-12.00

Tematem przewodnim kolejnego spotkania w ramach Małej Akademii Chopinowskiej Lato będzie roztańczona miniatura, czyli Mazurki.

Podczas zajęć dzieci poszukają rytmów tańców ludowych w niezwykle popularnym w XIX wieku Mazurku B-dur op. 7 nr 1 Chopina. Dowiedzą się dlaczego utwór ten jest jednym z mazurków kompozytora, które wprost porywają do tańca, pomimo, iż Chopin nie komponował ich z takim przeznaczeniem. Na podstawie Mazurka C-dur op. 33 nr 1 i D-dur op. 33 nr 2, które doczekały się transkrypcji wokalnych dokonanych przez uczennicę Chopina – Paulinę Viardot – hiszpańską sopranistkę, najmłodsi poznają zagadnienie kontrastów w muzyce.

Mała Akademia Chopinowska Lato to warsztaty muzyczne, które odbywają się w lipcowe niedziele w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli. W skład zajęć wchodzą: improwizacje ruchowe do muzyki, taniec, zajęcia teatralne, które pozwolą najmłodszym odkryć twórczość Chopina i innych kompozytorów.

 

Kontakt:

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew

e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl

tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98

(w godzinach 9.00-16.00)

 

Miejsce i czas

Zajęcia odbywają się w niedziele na scenie letniej – Barkaroli na terenie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli

Wstęp:

W cenie biletu wstępu do parku.

https://bilety.nifc.pl/

foto: Małgorzata Kazur