MARCIN WYROSTEK – Sochaczewskie spotkania z Chopinem

0
35

W ramach Sochaczewskich Spotkań z Chopinem, w czwartek, 19 maja 2016 r. w sali balowej Hotelu Chopin odbył się koncert Marcina Wyrsotka „Coloriage”. Wydarzenie spotkało się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta.

Projekt Coloriage to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Pawła Zaufala. Wieczorny koncert w Hotelu Chopin charakteryzował się połączeniem muzyki ludowej z możliwościami jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnił Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych.

Słowo „coloriage” oznacza kolorować, malować. Taka właśnie jest muzyka zespołu: brawurowa, wielobarwna i pełna emocji. Muzycy czerpią inspiracje z muzyki bałkańskiej, węgierskiej, cygańskiej i żydowskiej. W roku 2011 powstała płyta „Marcin Wyrostek Coloriage”, która pokryła się podwójną platyną, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empiku 2012.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

SCK

 

Orkiestra w akordeonie

Wczoraj w hotelu Chopin, w ramach wspólnego projektu burmistrza, starosty, szkoły muzycznej i właścicieli hotelu p.p. Pliszków pod nazwą „Sochaczewskie Spotkania z Chopinem”, wystąpił Marcin Wyrostek. To akordeonista, zwycięzca jednego z telewizyjnych show promujących talenty. Artysta wystąpił wraz z zespołem Projekt Coloriage, w którym grają także Mateusz Adamczyk, Piotra Zaufal i Krzysztof Nowakowski. Za nami świetny, energetyczny koncert młodych i niezwykle utalentowanych muzyków. Marcin Wyrostek porwał publiczność, zachwycił tym, jak potrafi akordeon zmienić w orkiestrę. Kwartet oklaskiwało ok. 400 gości szczelnie wypełniających salę balową Chopina.

UM Sochaczew