Maturzyści Osiemdziesiątki wrócili do szkoły, żeby odebrać świadectwa

Absolwenci Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego ukończyli szkołę, ale chyba nie o takim zakończeniu roku szkolnego marzyli. Niestety pandemia napisała scenariusz, do którego wszyscy musieli się zastosować. Były świadectwa z paskiem, wyróżnienia, nagrody, gratulacje od dyrektor Julii Jakubowskiej, pożegnania z wychowawcami, ale w reżimie sanitarnym, który wymusił podział na grupy, bez pełnej integracji, która tego dnia w przeszłości była niezwykle ważna.

30 kwietnia 144 absolwentów Osiemdziesiątki odebrało świadectwa – 96 to absolwenci Technikum, 22 – Liceum Ogólnokształcącego i 20 – Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Nie było uroczystości wspólnej dla wszystkich klas – absolwenci zostali podzieleni na 10 osobowe grupy, by w trzech punktach szkoły odebrać świadectwa z rąk wychowawców.  Wszystko zgodnie z pandemicznymi obostrzeniami i koniecznością zachowania reżimu sanitarnego.

10 absolwentów odebrało świadectwa z czerwonym paskiem z rąk dyrektor Julii Jakubowskiej – 2 w liceum: Kamil Brzeziński i Kinga Włodarska, w Technikum – 8 osób: Jakub Liszewski, Grzegorz Raczkowski, Zuzanna Stolarska, Klaudia Grabarek, Ewa Krawczyk, Miłosz Fijołek, Michał Janiak i Radosław Kozłowski.

Uczniowie z najwyższą średnią w szkole: Jakub Liszewski, Kinga Włodarska i Kamil Brzeziński otrzymali również nagrody starosty powiatu sochaczewskiego.

Zakończenie nauki w szkole to ważny moment – mówili maturzyści. – Żałujemy, że nie mogliśmy poczuć tej wyjątkowej atmosfery, jak w latach minionych. – Cieszymy się – mówią wychowawcy – Magdalena Szczepańska, Katarzyna Ostrzyżek, Dorota Golis, Karolina Majszak i Maciej Wódka, a także dyrektor Julia Jakubowska, – że mogliśmy spotkać się choć na koniec, po wielu miesiącach zdalnej nauki.-  Zgodnie zapewniają, że brakowało im bezpośredniego kontaktu z wychowankami i na koniec mogli życzyć im powodzenia na maturze oraz sukcesów w dalszej edukacji. Sami też przyjmowali podziękowania, tym razem bez uścisków.

4 maja absolwenci Osiemdziesiątki – tak jak ich koledzy w kraju – przystępują do matury, a potem niektórzy z nich wyjadą do Grecji w ramach programu Erasmus plus i Power.  – Cieszymy się z tego wyjazdu bardzo – zapewniają – to na koniec wspaniała informacja, osłodzi nam trudy minionego roku.

Wyjeżdżamy już po maturach 30 maja – mówi wicedyrektor Anna Majcher, odpowiedzialna za organizację wyjazdów. – Uczestniczymy w projektach unijnych kolejny raz. Ci, którzy pozytywnie przeszli rekrutację, mają zapewnione dwutygodniowe praktyki zawodowe, oczywiście połączone z wypoczynkiem i możliwością poznania innej kultury.- 

Powodzenia na maturze!

gbg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*