Mavericks są niezdarni, ale ich praca w czołgu w piątek nie gwarantuje przesłuchania w NBA

Jeśli NBA zamierza „zbadać”, co zrobili Mavericks w piątek wieczorem – wyprzedzić zdrowych starterów, w tym Kyrie Irvinga, i wyciągnąć Lukę Doncica po jednej kwarcie przeciwko Bulls, przegrana gra była oczywistą próbą poprawienia ich. Wierzę, że Wizards zamierzają „zbadać” Bradleya Beala, Kyle’a Kuzmę, Kristapsa Porziasisa, którzy w podobny sposób zostali wyeliminowani z play-offów przez ligę – mimo że wciąż mają szansę na uderzenie w fazie draftu w rozgrywkach play-in Konferencji Zachodniej. Monte Morris i Deni Avtija w piątek przeciwko Miami. Jeśli o to chodzi, wierzę, że liga zamierza „zbadać” Heat w fazie play-off, który pokonał Jimmy’ego Butlera, Tylera Hero, Kyle’a Lowry’ego, Bama Adebayo i Kevina Love przeciwko Waszyngtonowi.

Można wątpić, czy wszyscy w domu na Capitol One Arena w DC zapłacili pełną cenę za bilety w piątek. Zamiast tego dostali talent Sioux Falls Skyforce i Capital City Go-Go i nie ma w tym nic złego. Obie drużyny grały w piątek bardzo ostro. Zwłaszcza jeśli nie jest dobrze. Ale ludzie, którzy chodzą na mecze członków G League, nie płacą za to cen NBA.

Jeśli o to chodzi, czekam na „dochodzenie” ligi w sprawie Blazers, którzy wyrzucili Damiana Lillarda na lód w ciągu ostatnich dwóch tygodni, podczas gdy Portland grozi ucieczką z wysokiego stanowiska w loterii draftu NBA. Albo dochodzenie, dlaczego Pacers, którzy walczą z Waszyngtonem o pozycję w loterii, nie grali z Tyresem Halliburtonem ani Mylesem Turnerem od końca marca. NBA z pewnością chce poznać szczegóły rekordu Detroit 7-34 w kalendarzu 2023, w tym odcinek 2-22 od drugiego tygodnia lutego, który ugruntował miejsce Pistons – lub, jeśli wolisz, dno – z rankingi.

Wszystkie te drużyny zaangażowały się w oczywiste miękkie lub twarde tankowanie, aby poprawić swoją pozycję w drafcie. Mavericks spasowali w piątek, aby zapewnić sobie pozycję w drafcie.

READ  Śmierć Stephena Smitha, który był spokrewniony z Murtą, została uznana za morderstwo

Tak, Dallas był nieelegancki w sposobie, w jaki wyrażał swój wyraźny zamiar w piątek. W rezultacie drużyna, która w zeszłym sezonie dotarła do finałów Konferencji Zachodniej, czuła się naprawdę nieswojo. Ale jeśli wierzysz w zimne, twarde wyniki, to, co zrobili Mark Cuban i GM Nico Harrison, aby upewnić się, że zespół zgarnął L, jest nie tylko zrozumiałe, ale powinno być dla ciebie najlepszą praktyką.

Właściciel Mavericks, Mark Cuban, schodzi z boiska po porażce swojego zespołu z Chicago Bulls. (Jerome Miron/USA Today)

W skrócie: Dallas wszedł do piątkowego meczu pół meczu za Oklahoma City na 10. miejscu – ostatnim miejscu play-in – na Zachodzie. Jeśli Mavericks wygrają dwa ostatnie mecze – a OKC przegra w niedzielę finał sezonu regularnego z Memphis – Dallas wyprzedziłoby Thunder o pierwsze miejsce i znalazłoby się w postseason, a przynajmniej „postseason” w dzisiejszej NBA . Ale front office Dallas doszedł do wniosku, że porażka jest warta więcej dla franczyzy niż wygrana. Ponieważ nie awansując do play-offów, Mavs zachowają wybór z pierwszej rundy tegorocznego draftu. W ramach handlu, który wysłał wspomnianych Porzisakis z Nowego Jorku do Dallas w 2019 roku, są oni winni Knicksowi przyszłość. Ale w tym roku Mavs handlują obroną w typach od 1 do 10 w pierwszej rundzie. Gdyby Dallas zakwalifikowało się do playoffów, zajęłoby nie gorsze niż 11. miejsce i musiałoby oddać swojego pierwszego rundę Knicks.

Tak więc dla mosiądzu Mausa jest to proste równanie:

Top 10 w drafcie 2023 > Prawie pewne unicestwienie w pierwszej rundzie przez Denver

Aby zakwalifikować się, Mavericks nie tylko muszą pokonać dziewiąte miejsce, obecnie Minnesotę, ale także przegranego meczu wstępnego 7:8. Zagraj z najwyżej rozstawionymi Nuggetsami w pierwszej rundzie do wygrania z siedmiu.

Dla Dallas nie warto rezygnować z wyboru. To wybór. Ale tak jak fani mają prawo wspierać lub odrzucać te wybory, tak samo właściciele mają prawo dokonywać tych wyborów. Nie podchodź do mnie ze swoim „to dlatego nie oglądam NBA”, chyba że napisałeś to samo, gdy Astros przegrali 310 meczów z rozstawieniem w ciągu trzech sezonów (2012-14). Franczyza została pobłogosławiona kilkoma graczami, którzy pomogli im zdobyć dwa tytuły World Series w ciągu ostatnich kilku lat.

Mavs prawie nie mają szans na awans z obecnego 10. miejsca do pierwszej czwórki w pierwszej rundzie. Tylko kilka razy zespoły zaszły tak daleko w pierwszej czwórce loterii. Ale 10. wybór nadal ma znaczną wartość dla Dallas. Utrzymanie go pozwala Mavericks używać go w transakcjach poza sezonem. Albo przynajmniej Mavs mogliby dodać gracza, który od lat był niewiarygodnie tani w swoim debiutanckim kontrakcie – niemałe wynagrodzenie dla właściciela, który musi zapłacić Irvingowi potworny kontrakt, aby powstrzymać go przed odejściem tego lata. Zatrzymaj go z Donciciem, który otrzymał przedłużenie supermax debiutanta do 2021 roku za pośrednictwem bezpłatnej agencji.

Tak, w przypadku turnieju wstępnego liczba drużyn aktywnie grających w danym sezonie została zmniejszona, ponieważ zasady loterii zostały zmienione, aby wyrównać szanse na zajęcie pierwszego miejsca przez cztery najsłabsze drużyny. I tak, nienawidzę tego budzić się Play-in, nagradza przeciętność. Średni rekord czterech drużyn z Konferencji Wschodniej, które awansowały do ​​playoffów w zeszłym sezonie, wynosił 44-38; Średni rekord czterech zachodnich drużyn to 40-42. Minnesota była jedną z zaledwie ośmiu drużyn, które wygrały ponad 45 meczów w zeszłym sezonie. Ale rozumiem, że istnieje wartość gry. Utrzymuje więcej drużyn w polowaniu na play-offy, co oznacza, że ​​​​zespoły sprzedają bilety na późny sezon, a fani kupują więcej jedzenia i piwa. Uwielbiałem zeszłoroczne święto Wilków i wygłupianie się z nich w „Inside the NBA”. .

Ograniczenie tankowania go nie eliminuje. Pistons, Rockets, Spurs i Hornets dawali temu wyraz od miesięcy. Również w zeszłym miesiącu Blazers, Wizards, Pacers i Jazz stracili swoje szanse na play-off. I nie oszukujmy się: całym sercem popieram tę strategię, przynajmniej na krótką metę danego sezonu. Ponieważ to jest Jest Strategia budowania zespołu. Przy maksymalnych kontraktach przekraczających 250 milionów dolarów, zespoły muszą mieć tanich graczy w swoich składach. Najlepszym sposobem na zdobycie tych graczy jest draft. Najlepszym sposobem na wydobycie tego, co najlepsze ze stosunkowo tanich graczy, jest posiadanie jak największej liczby typów draftu.

Oczywiście NBA chce rozmawiać o wyeliminowaniu draftu.

(Chciałbym wrócić do tego tematu, ale w celu napisania felietonu, który nie ma znaczenia, pozostańmy na razie przy Mavs.)

Fani Mavericks — wszyscy fani — muszą zdecydować, co o tym myślą. Jeśli nie chcesz być świadkiem tankowania koszykówki, nie rób tego. Głosuj nogami lub pustymi miejscami. Spraw, aby zespoły odczuły ból twojego gniewu pod względem ekonomicznym.

Ponadto decyzja Mavsów nie jest pozbawiona znacznego ryzyka wewnętrznego.

Doncic już rzucił swoją zmieniającą franczyzę wagę wokół zespołu. Niezdolność Mavericks do ponownego podpisania kontraktu z Jalenem Brunsonem zeszłego lata wywiera jeszcze większą presję na Dallas, aby zatrzymać Irvinga tego lata. Doncic jasno dał do zrozumienia, że ​​chce zagrać w play-offach, więc dlaczego miałby tego nie robić? Jak wszyscy wspaniali gracze, Doncic z pewnością wierzy, że może poprowadzić drużynę do postseason. Właśnie wtedy najlepsi gracze w grze chcą mieć kamień w swoich rękach. Jego zespół odrzucił tę ofertę w piątek. Kubańczyk upadł na miecz podczas omawiania sezonu z reporterami na początku tego tygodnia, ale to nie wystarczy. Jeśli Dallas zasadniczo nie naprawi swojego zepsutego składu, wkrótce nastąpi rozliczenie z supergwiazdą jego drużyny. Ten wybór może stać się ważną częścią szybkiego przezbrajania.

Tankowanie nie jest łatwe. Robione zbyt długo, rujnuje franczyzę. Ale w krótkich skalach – nawet jeśli jest to zrobione niezdarnie, jak w obu grach – nadal jest niezbędnym narzędziem w zestawie narzędzi do zrobienia tymczasowego kroku wstecz, aby zwiększyć szansę na duży skok do przodu.

(Górne zdjęcie Luki Doncica i Kyrie Irvinga: Kevin Jayraj / USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *