McCarthy wysyła negocjatorów do Białego Domu, aby zakończyć rozmowy o pułapie zadłużenia, ale strony „zdystansowały się”

WASHINGTON (AP) – przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział w środę, że wyśle ​​republikańskich negocjatorów do Białego Domu, aby znieść pułap zadłużenia. Negocjacje, ale ostrzegł, że obie strony są „wciąż daleko”, próbując osiągnąć porozumienie budżetowe z prezydentem Joe Bidenem.

McCarthy powiedział, że ma nadzieję, że uda im się osiągnąć porozumienie przed terminem w przyszłym tygodniu, kiedy Departamentowi Skarbu zabraknie pieniędzy na opłacenie rachunków. „Nie zamierzamy zbankrutować” — powiedział McCarthy z R-Calif.

W proteście mówca powiedział „to nie moja wina”, że Waszyngton zbliża się do kryzysu, obwiniając Biały Dom za odmowę Bidena negocjowania wcześniej, ponieważ Republikanie pracowali nad cięciem wydatków.

„Wierzę, że możemy iść naprzód” – powiedział McCarthy. „Nie zamierzam się poddać. „

Pułap kredytu Rozmowy koncentrują się na klasycznej kwestii, która wcześniej nękała, dzieliła i zakłócała ​​Waszyngton: republikanie pod przewodnictwem McCarthy’ego chcą ograniczyć wydatki rządu federalnego, podczas gdy Biden I żadnych innych Demokratów.

Czasu na zawarcie umowy jest mało. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w środę, że „wygląda na to, że jest prawie pewne”, że Stany Zjednoczone nie przetrwają początku czerwca bez niewypłacalności. Byłoby to katastrofalne, ponieważ rządowi grozi brak pieniędzy na opłacenie rachunków już 1 czerwca.

„Już teraz obserwujemy pewną presję na rynkach skarbowych” – powiedziała Yellen podczas wydarzenia w Wall Street Journal.

„Nawet w okresie poprzedzającym transakcję, kiedy do niej dojdzie, mogą wystąpić poważne problemy na rynkach finansowych, a my dopiero obserwujemy ich początek” – powiedziała Yellen.

Sytuacja polityczna przybliża kraj do kryzysu, wstrząsając rynkami finansowymi i zagrażając światowej gospodarce. Wśród tych, którzy tworzą domyślne plany awaryjne, są zainteresowani emeryci i grupy pomocy społecznej. Negocjatorzy udają się do Białego Domu, aby wznowić rozmowy w południe.

READ  Tamar Hamlin z Billsa oddycha samodzielnie i rozmawia z kolegami z drużyny, kibicując im w niedzielnym finale sezonu regularnego

Wspierany przez konserwatywną większość Izby Reprezentantów, która wyniosła go do władzy, McCarthy z R-Calif., nie zniechęciła się kontroferta Białego Domu, by zamiast tego zamrozić wydatki. „Zamrożenie nie zadziała” – powiedział McCarthy.

„Musimy wydać mniej niż w zeszłym roku. To jest punkt wyjścia.

Długotrwała debata w Waszyngtonie na temat wielkości i zakresu rządu federalnego jest oddalona o kilka dni. Niepowodzenie w podniesieniu pułapu zadłużenia kraju, który obecnie wynosi 31 bilionów dolarów, prawie na pewno wywoła zawirowania gospodarcze w kraju i za granicą, ryzykując burzliwą niewypłacalność federalną.

W trzecim tygodniu przeciągnij, negocjuj Podniesienie pułapu zadłużenia kraju nie powinno nastąpić na tym etapie.

Biały Dom początkowo upierał się, że nie chce rezygnować z konieczności opłacania rachunków przez naród, jak robił to Kongres wiele razy wcześniej, żądając podniesienia pułapu.

Ale nowo wybrany mówca spotkał się z Bidenem w Gabinecie Owalnym w lutym, wzywając prezydenta do przystąpienia do stołu negocjacyjnego w sprawie pakietu budżetowego, który zmniejszyłby wydatki i rosnący deficyt kraju w zamian za głosowanie w sprawie zezwolenia na przyszłe zadłużenie.

„Powiedziałem prezydentowi 1 lutego” – opowiada McCarthy. „Powiedziałem, prezydencie, że nie zamierza pan podnosić podatków. Powinieneś wydać mniej pieniędzy niż wydałeś w tym roku.

Rozmowy koncentrują się na wypracowaniu porozumienia w sprawie zakresu roku budżetowego 2024. Republikanie odłożyli wniosek o wycofanie wydatków na 2022 r., ale twierdzą, że wydatki rządowe w przyszłym roku powinny być niższe niż obecnie. Zamiast tego Biały Dom zaproponował zamrożenie wydatków na obecnym poziomie z 2023 roku.

Oszczędzając obronę i niektóre konta weteranów przed cięciem, Republikanie przesunęliby większość cięć wydatków na inne programy federalne, co zrywa z tradycją Kongresu równoważenia pułapu budżetowego.

Uzgodnienie tego poziomu wydatków w górnej linii ma kluczowe znaczenie. To może dać konserwatystom McCarthy’emu kontrolę nad wydatkami, jednocześnie goniąc za głosami Demokratów potrzebnymi w podzielonym Kongresie do uchwalenia jakiejkolwiek ustawy.

READ  Pomoc w postaci pożyczek studenckich Bidena zostałaby „zniszczona” przez ustawę GOP

Ale nie jest pewne, co otrzymają Demokraci, jeśli zgodzą się na głębsze cięcia wydatków niż te proponowane przez zespół Bidena.

Biały Dom nadal argumentuje, że deficyt można zmniejszyć, likwidując ulgi podatkowe dla zamożnych rodzin i niektórych korporacji, ale McCarthy powiedział prezydentowi na lutowym spotkaniu, że zwiększanie dochodów poprzez podwyżki podatków nie wchodzi w grę.

Negocjatorzy debatują teraz nad 1-procentowym limitem rocznego wzrostu wydatków w przyszłości, a Republikanie redukują swój wniosek o 10-letni limit do sześciu lat, ale Biały Dom oferuje tylko jeden rok do 2025 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, pułap zadłużenia jest wyeliminowany na czas obowiązywania porozumienia budżetowego, a Biały Dom ma do czynienia z dwuletnim porozumieniem w negocjacjach obejmujących wybory prezydenckie.

Wcześniejsze rozmowy dotyczące pułapu zadłużenia doprowadziły do ​​​​porozumień budżetowych, w których obie strony poczyniły pewne ustępstwa w zakresie kompromisów.

Republikanie oferują jednak dodatkowe priorytety jako miejsce na cięcia, ponieważ koncentrują się na ponad 100 miliardach dolarów różnicy między planami wydatków na lata 2022 i 2023.

Chcą zwiększyć wymagania dotyczące pracy w zakresie pomocy rządowej dla odbiorców bonów żywnościowych, pomocy pieniężnej i Medicaid, co według administracji Bidena wpłynie na miliony ludzi zależnych od pomocy.

Wszystkie strony rozważają możliwość pakietu obejmującego ramy mające na celu złagodzenie przepisów federalnych i przyspieszenie rozwoju projektów energetycznych. Wszystkim z nich gwarantuje się zwrot około 30 miliardów dolarów z niewydanych funduszy Covid-19 Teraz stan zagrożenia epidemicznego został oficjalnie zniesiony.

Biały Dom przeciwdziałał, utrzymując równe wydatki na obronę i niezwiązane z obroną w przyszłym roku, co pozwoliłoby zaoszczędzić 90 miliardów dolarów w roku budżetowym 2024 i 1 bilion dolarów w ciągu 10 lat.

McCarthy obiecał prawodawcom, że będzie przestrzegał zasady publikowania każdego projektu ustawy na 72 godziny przed głosowaniem, co sprawi, że wszelkie działania będą dyskusyjne do weekendu – na kilka dni przed potencjalnym terminem. Senat musi również przyjąć pakiet, zanim trafi on na biurko Bidena do podpisu.

READ  Jak oferta McCarthy'ego na Speakera może zmienić się w bałagan

McCarthy stoi w obliczu skrajnej prawicy we własnej partii, która może odrzucić każdą umowę, co skłoniło niektórych Demokratów do zachęcenia Bidena do przeciwstawienia się jakiemukolwiek kompromisowi z Republikanami i samodzielnego wniesienia 14. poprawki.Prezydent sprzeciwił się teraz bezprecedensowemu posunięciu.

___

Powiązani pisarze prasowi Fatima Hussain, Kevin Freking, Chris Megarion, Darlene Superville i Mary Claire Jalonik przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *