„Melduję zdanie obowiązków…”

0
191

g6_x663

22 września dokonała się zmiana na stanowisku dowódcy 37. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. Swoje obowiązki zdał po 13 latach służby ppłk Mirosław Grzybowski, a przejął je mjr Andrzej Stachurzewski. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się na terenie jednostki wojskowej w Bielicach. 

Rozkazem personalnym nr 96 Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pilota Lecha Majewskiego z dnia 3.09.2014 r. ppłk Mirosław Grzybowski został zwolniony ze stanowiska dowódcy 37. dr OP i z dniem 1 października wyznaczony na stanowisko służbowe: starszy specjalista w Inspektoracie Rodzajów Wojsk w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednocześnie w myśl rozkazu personalnego nr 98 na nowego dowódcę powołany został major Andrzej Stachurzewski, awansowany jednocześnie do stopnia podpułkownika.
Dowódca 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej gen. bryg. Stefan Mordacz, przypominając żołnierskie życiorysy podpułkownika Grzybowskiego i majora Stachurzewskiego, życzył obu pomyślności i żołnierskiego szczęścia choć na różnych już drogach życiowych.
Po oficjalnym dokonaniu zmiany na stanowisku dowódcy przyszedł moment oficjalnych podziękowań, gratulacji i życzeń.
Ustępujący dowódca, żegnając się, serdecznie dziękował współpracownikom, przyjaciołom i wszystkim, których spotkał na zawodowej drodze i którzy mieli wpływ na jej kierunek. Swemu następcy życzył przede wszystkim zrozumienia w oczach przełożonych. Nowy dowodzący 37. dr OP zapewnił, że utrzyma dywizjon w gotowości do działania i zgraniu na co najmniej dotychczasowym poziomie.
Uroczystość zgromadziła wielu gości, między innymi przedstawicieli samorządów i służb mundurowych. Samorząd powiatowy reprezentował Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski, który podziękował ppłk. Grzybowskiemu za ofiarną, zaangażowaną, honorową służbę i pracę na rzecz Polskich Sił Zbrojnych i Ojczyzny. – Dowodząc jednostką, pełnił Pan zaszczytną służbę, co niewątpliwie było powodem do dumy, ale i wielką odpowiedzialnością. To dowódca stawia zadania, rozlicza i podejmuje czasem niepopularne decyzje. Lista Pana zasług i osiągnieć jest długa i wszystkim tutaj zgromadzonym doskonale znana. Nie byłoby to możliwe, gdyby dowódcy nie wspierali podwładni – żołnierze i pracownicy – mówił starosta. .
Defilada przy dźwiękach Warszawianki zakończyła uroczystość.

ikonka Starostwo

g0 g10_x198 g11_x8570 g1a g2a g2_x2515 g3_x3988 g4_x3057 g5_x6220 g7_x4915 g8_x9567 g9_x4200