Memoriał i Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej – mocne starty Aktywnych

0
19

W dniach 13-14 września 2019 roku reprezentanci KM Aktywni Sochaczew bardzo intensywnie na sportowo spędzali czas w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Wszystko to za sprawą Memoriału Kamili Skolimowskiej i całej atrakcyjnej otoczki, jaka wiązała się z tym wydarzeniem. 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w piątek 13 września. Od samego rana uczestniczyliśmy w Treningu z Mistrzem. W tym roku patronat nad zajęcia i należał do Piotra Małachowskiego. Podczas tych zajęć poznawaliśmy podstawy i ciekawostki związane z takimi konkurencjami jak: rzut młotem, bieg przez płotki, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, start z bloku. Poznaliśmy też podstawy dietetyki.

Sobota 14 września upłynęła pod znakiem startów w Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej. Bardzo jestem zadowolony z faktu że dwie Aktywne stanęły na podium tej prestiżowej imprezy. W biegu na 1000 metrów mieliśmy trzy zawodniczki i wszystkie poprawiły swoje rekordy życiowe. Weronika Lewandowska z wynikiem 3.11.18 zajęła 3 miejsce poprawiając życiówkę o ponad 6 sekund. Justyna Karczewska była 12 z wynikiem 3.51.90, a najmłodsza z naszej ekipy Patrycja Janiak dobiegła jako 13 z wynikiem 4.47.73. Miejsce na „pudle” dał również rzut młotem. Weronika Krzemińska wynikiem 26.82 zajęła drugie miejsce. Weronika wzięła udział w konkursie pchnięcia kulą. Wynik 8.26 (słabszy tylko o 4 cm od rekordu życiowego) dał Werce 4 miejsce. Bardzo zadowolony jestem z występu Julii Skomiał. Po serii słabszych występów na 100 metrów w końcu wskoczyła na właściwy tor. Wynikiem 13.72 zajęła 10 miejsce. Widać że odzyskała świeżość i gdyby nie błąd na starcie wynik byłby dużo lepszy. Wieczorem było już kibicowanie najlepszym polskim i światowym sportowcom. Oczywiście Aktywne jak sama nazwa wskazuje nie tylko kibicowały ale dobrze działały w wolontariacie zawodów. Dzięki temu miały bardzo bliski dostęp do światowej sławy zawodników. Masę okazji do zrobienia wspólnych zdjęć, przybicia piątki itp. Wolontariacką grupę tworzyły Justyna Karczewska, Martyna Orlińska, Weronika Lewandowska. Albumy zdjęciowe dziewcząt powiększyły się o fotki z Piotrem Liskiem, Pawłem Wojciechowskim, Sofią Ennaui, Aliston Felix, Piotrem Małachowskim, Torbenem Bleichem, Malwiną Kopron, Joanną Fiodorow, Wojciechem Nowickim, Ewą Swobodą. Niesamowite wrażenia zostaną na długo w naszej pamięci.

www.emekwbiegu.blogspot.com