Miasto przejmie gmach sądu, a w zamian….

0
129

74200

Sochaczewski sąd nie rezygnuje z planów budowy nowej siedziby spełniającej wszelkie wymagania dla tego typu obiektów, dostosowanej do potrzeb niepełnosprawnych. Przed rokiem radni miasta zrobili pierwszy krok w tym kierunku, a 24 czerwca br. potwierdzili, że nowy sąd widzą na polach czerwonkowskich. 

28 kwietnia 2015 roku radni jednogłośnie zagłosowali za zamianą działek między miastem a skarbem państwa. W uchwale intencyjnej zgodzili się wydzielić z pól hektar ziemi pod budowę nowego gmachu sądu, jeśli skarb państwa odda budynek przy ul. 1 Maja (oczywiście po zakończeniu inwestycji i przeprowadzce SR w nowe miejsce), wraz z gruntem wokół niego. 24 czerwca br. potwierdzono, że sąd otrzyma działkę o powierzchni 10.052 m2 leżącą w samym rogu pól czerwonkowskich, stykającą się z ulicą Olimpijską, naprzeciw ogródków działkowych. Teren już geodezyjnie wydzielono na mapach. Miasto otrzyma w zamian 3677 m2 ziemi w ścisłym centrum wraz z dwupiętrowym budynkiem.

Dodajmy, że już rok temu pomysł wydzielenia jednego hektara z sochaczewskiej podstrefy, stanowiącej część Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, konsultowano z jej władzami. ŁSSE potwierdziła, że plan budowy sądu nie wchodzi w kolizję z jej zamierzeniami, nie widzi przeciwwskazań. Jeśli zapadnie ostateczna decyzja o budowie sądu, stosownym aneksem do umowy obszar podstrefy zostanie zmniejszony.

Urząd Miasta Sochaczew