Microsoft stoi w obliczu ostrzeżenia antymonopolowego UE w związku z umową Activision – źródła

BRUKSELA, 16 stycznia (Reuters) – Microsoft (MSFT.O) UE prawdopodobnie otrzyma ostrzeżenie antymonopolowe w związku z ofertą wartą 69 miliardów dolarów na firmę Activision Blizzard, producenta „Call of Duty” (ATVI.O)Innym wyzwaniem może być zamknięcie transakcji, powiedziały osoby zaznajomione z tą sprawą.

Komisja Europejska przygotowuje oświadczenie o zastrzeżeniach, znane jako oświadczenie o zastrzeżeniach, które zostanie wysłane do Microsoftu w nadchodzących tygodniach, powiedzieli ludzie.

Unijny organ nadzoru antymonopolowego, który wyznaczył termin 11 kwietnia na podjęcie decyzji w sprawie umowy, odmówił komentarza.

Microsoft powiedział: „Kontynuujemy współpracę z Komisją Europejską w celu rozwiązania wszelkich problemów rynkowych. Naszym celem jest udostępnienie większej liczby gier większej liczbie osób, a ta umowa sprzyja temu celowi”.

Amerykańska firma produkująca oprogramowanie i producent Xboksa ogłosiła przejęcie w styczniu ubiegłego roku, aby pomóc jej lepiej konkurować z liderem Tencent. (0700.HK) I Sony (6758.T).

Logo Microsoft jest widoczne na smartfonie umieszczonym nad logo Activision Blizzard pokazanym na tej ilustracji wykonanej 18 stycznia 2022 r. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Jednak organy regulacyjne w USA i Wielkiej Brytanii wyraziły obawy, a Federalna Komisja Handlu USA wystąpiła do sądu, aby zablokować transakcję.

Oczekiwano, że Microsoft zaoferuje ugody unijnym organom regulacyjnym, aby uniknąć raportu o płatności i skrócić proces regulacyjny, inne źródła zaznajomione ze sprawą powiedziały agencji Reuters w listopadzie.

Jednak unijny organ ochrony konkurencji nie powinien być otwarty na ugody bez uprzedniego wysłania aktu oskarżenia, chociaż trwają nieformalne dyskusje na temat ofert, powiedzieli ludzie.

W zeszłym miesiącu Microsoft podpisał 10-letnią umowę z Nintendo (7974.D) Nintendo powiedziało, że jest otwarte na podobną umowę z Sony, aby udostępnić „Call of Duty” na konsolach, co jest kluczem do przejęcia.

Umowa otrzymała zielone światło bez warunków w Brazylii, Arabii Saudyjskiej i Serbii.

Reportaż Marka Pottera Montaż autorstwa Fu Yun See

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Malawi: Cyclone Freddie zabija co najmniej 99 osób w Malawi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *