Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

0
26

4 kwietnia 2019 r w Łodzi odbyły się dwa ważne coroczne turnieje brydża młodzieżowego: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Piast Feliksów był reprezentowany przez bardzo liczną, bo 44-osobową grupę młodych zawodników.

W pierwszym turnieju w stawce 41 par do lat 15 bardzo dobry wynik osiągnęli Piotr Pyrak i Jakub Zatorski zajmując drugie miejsce. Karolina Kamelak i Aleksandra Abka zajęły 11 miejsce.

Doskonale zaprezentowała się liczna grupa „narybku” brydżowego „Piasta”. W klasyfikacji do lat 13 zajęli osiem czołowych miejsc:

8. Antoni Nowak i Filip Komendarek

W klasyfikacji szkół 4 miejsce zajęła SP w Wymysłowie, 5 miejsce SP w Kątach i 6 – SP nr. 3 w Sochaczewie

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na 1 miejscu turniej (31 par) zakończył Jakub Dziuba z partnerem Albertem Grochowskim (AZS UW) na 8 Karolina Kowalska i Kamila Kiraga, na 12 Dominik Florczak i Robert Liszewski. Wszyscy wymienieni uzyskali awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Starachowicach 7-11.05.2019