Mieszkania nawet za 1 procent

0
52

Ratusz jest w pełni lub częściowo właścicielem około czterdziestu budynków mieszkalnych na terenie Sochaczewa. W większości z nich, gdzie od lat działają wspólnoty, UM ma jeden lub dwa lokale. Ich najemcy mają szansę wykupić swoje lokum po preferencyjnych stawkach.

W tym roku zajmowany przez siebie lokal ma szansę nabyć nawet stu najemców. Mieszkania   przeznaczone do wykupu znajdują się m.in. przy ulicach 1 Maja, Senatorskiej, Staszica, Reymonta, Kosińskiego, Grunwaldzkiej,   Słowackiego, Wojska Polskiego i Piłsudskiego. Indywidualne oferty nabycia wraz z wnioskiem o sprzedaż lokalu wysyłane są do poszczególnych gospodarstw domowych. Warto skorzystać z tej propozycji, bo stawki za wykup są wyjątkowo atrakcyjne.

Każdy z lokali zostaje wyceniony przez rzeczoznawcę majątkowego. Od ustalonej przez niego kwoty burmistrz udzielał będzie bonifikat, zgodnie z zasadami przyjętymi przez radę miasta. By skorzystać z preferencyjnego wykupu w pierwszej kolejności niezbędnie jest złożenie przez najemcę wniosku o wykup nieruchomości z zastosowaniem bonifikaty. By uzyskać zgodę na przejęcie mieszkania na własność nie można mieć zaległości w opłatach, np. czynszowych.

Rodziny objęte programem 500 Plus oraz posiadające uprawnienia w ramach „Sochaczewskiej Karty Seniora” (65+ i 75+) mogą kupić mieszkanie za 1 procent jego wartości. Pozostałych najemców obowiązuje bonifikata w wysokości 75 % .

Wniosek o sprzedaż lokalu wraz z załącznikami otrzymać można w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. 1 Maja 16, parter). Informacji dotyczących sprzedaży lokali udziela Wydział Gospodarki Lokalowej (III piętro, pok. 429), kontakt telefoniczny: 46 862-22-35, w. 311, 603-410- 114.

Agnieszka Poryszewska