Ministranci zagrają w czterech halach

0
30

W pierwszych dniach maja Sochaczew będzie współgospodarzem, razem z samorządem Skierniewic i przy wsparciu diecezji łowickiej, XIV Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Ogólnopolskiego Miesięcznika dla Ministrantów „Króluj nam Chryste”. W naszym mieście, w czterech halach, rywalizować będą 42 drużyny ministrantów z całej Polski.

Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” to ogromne wydarzenie. Ubiegłoroczne zmagania zgromadziły ponad 1250 uczestników, ze 118 drużyn, z 31 diecezji z całej Polski. W rozgrywkach biorą udział mistrzowie poszczególnych diecezji, obrońcy tytułu, przedstawiciele gospodarza mistrzostw oraz drużyny zaproszone w ramach „dzikiej karty”. Udział w turnieju finałowym poprzedzony był eliminacjami rozgranymi w poszczególnych diecezjach, stąd też sam wyjazd do Skierniewic i Sochaczewa będzie dla piłkarzy już ogromnym sukcesem.

Do Sochaczewa przyjadą drużyny z całej Polski. W turnieju wystąpią m.in. reprezentanci archidiecezji: szczecińskiej, warszawskiej, częstochowskiej, łódzkiej, katowickiej, poznańskiej, gnieźnieńskiej, białostocka, lubelska, krakowska, gdańskiej oraz diecezji radomskiej, zamojsko-lubaczowskiej, łowickiej, ełckiej, kaliskiej, opolskiej, tarnowskiej, toruńskiej, kieleckiej.

Turniej rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (2007–2011), lektor młodszy (2003–2006), lektor starszy (1998–2002). W Sochaczewie rywalizować będą najmłodsi piłkarze (kategoria ministrant). Pozostali uczestnicy zagrają na obiektach sportowych w Skierniewicach.

W dniach 1 i 2 maja w naszym mieście wystąpią 42 drużyny, czyli ponad 400 sportowców. Młodzi piłkarze będą rywalizować w czterech obiektach sportowych: w halach szkół podstawowych nr 1, 4 i 6 oraz w chodakowskiej hali MOSiR przy ul. Chopina 101. Każdy mecz będzie trwać 2 x 7 minut bez zatrzymywania czasu. W środę 24 kwietnia w kramnicach miejskich odbędzie się oficjalne losowanie zespołów do grup. Pierwszego dnia turnieju, w środę, rozegrana zostanie faza grupowa. Kolejnego dnia, w czwartek ,zespoły, które zajmą po grach grupowych dwa pierwsze miejsca awansują do tak zwanego finału A, gdzie rozegrają drugą fazę turnieju „drabinką”, począwszy od meczów 1/8 finału. Rywalizacja o medale będzie się odbywać w hali Szkoły Podstawowej nr 4. Pozostałe drużyny drugiego dnia turnieju będą rywalizować w innych sochaczewskich obiektach, w finale B oraz C – informuje naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM, Agata Kalińska.