Mistrzostwa z roku na rok z coraz większym rozmachem

0
24

Ponad 400 wojowniczek i wojowników wzięło udział w Mistrzostwach Polski Amatorskiej Ligi MMA, które odbyły się w sobotę 9 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4. To największe tego typu zawody w Europie, organizowane przez sochaczewski Dragon Fight Club przy współpracy z federacją Fame MMA.

Otwarcie zawodów, już tradycyjnie, miało uroczysty charakter. Wszyscy zgromadzeni w hali zawodnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. W rozpoczęciu turnieju wzięli udział m.in.: prezes Dragon Fight Club Sochaczew – Sławomir Cypel, współwłaściciele Fame MMA – Krzysztof Rozpara i Wojciech Gola oraz naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska.

– Gdy zaczynaliśmy 15 lat temu, była to kameralna impreza, w której wzięło wówczas udział 40 osób. Dzisiaj są to największe zawody mieszanych sztuk walki w Europie: w czterech oktagonach rywalizuje 420 zawodników – mówił podczas otwarcia imprezy Sławomir Cypel.

Walki odbywały się w czterech oktagonach. Rywalizowano w kilkudziesięciu kategoriach wiekowych i wagowych. Nad przebiegiem walk czuwał 28-osobowy zespół sędziów. Najmłodsi bili się 13-latkowie, a najstarsi zawodnicy powyżej 35 lat w kategorii „Masters”, która w tym roku po raz pierwszy została rozegrana w ramach turnieju mistrzostw Polski. Gospodarze zawodów, sochaczewski Dragon Fight Club, wystawił do rywalizacji troje zawodników. Niestety, ich występy były nieudane. Dwójka z nich przegrała przez knock out, trzeci wojownik poległ na punkty.

Za sprawą współpracy stowarzyszenia Amatorska Liga MMA z federacją MMA, sochaczewskie mistrzostwa nabrały komercyjnego i gwiazdorskiego wymiaru. Transmisja z wydarzenia odbywała się na kanałach Fame MMA. Dodajmy, że organizacja ta w krótkim czasie swojej działalności przyciągnęła przed ekrany telewizorów i monitorów setki tysięcy widzów. Podczas organizowanych przez nich gal walczą blogerzy, influencerzy, youtuberzy, czyli gwiazdy sieci i showbiznesu. Wśród gości przybyłych do hali Szkoły Podstawowej nr 4 pojawili się tacy celebryci w środowisku MMA jak chociażby: Marta Linkiewicz, Marcin Najman, Alan Kwieciński, bracia Paweł i Piotr Tyburscy.

Dragon Fight Club to jednak nie tylko „komercyjne” MMA, lecz przede wszystkim szkolenie najmłodszych. W minioną sobotę, 16 listopada, w hali sportowej sochaczewskiego „Ogrodnika” klub zorganizował kolejną, piątą już, odsłonę imprezy „Young Dragon” – Mistrzostwa Mazowsza Ju-Jitsu Dzieci i Młodzieży. Na matach rywalizowało około 150 zawodników w wieku od 7 do 16 lat, w tym liczna reprezentacja gospodarzy.

Mistrzostwa Polski zgromadziły blisko 420 zawodników. Jednak organizatorzy zawodów MMA idą dalej. W niedzielę 8 grudnia odbędą się mistrzostwa Europy, w których, mimo ograniczenia kategorii, spodziewanych jest ponad pół tysiąca wojowników. Ze względu na tak ogromne zainteresowanie nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędą się te zawody, który obiekt logistycznie sprosta takiej liczbie zawodników. Możliwe, że turniej rozegrany zostanie poza Sochaczewem.

.