Młodzi Ekolodzy w pierwszej klasie w Iłowie

0
77

Lekcja 4 – Młody Ekolog – w ramach kampanii edukacyjnej „Dzieci uczą Rodziców” została przeprowadzona w klasie I 7.02.2020 r. pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Majewskiej oraz nauczyciela wspomagającego Agnieszki Łachety.

Głównym celem zajęć było zaprezentowanie proekologicznych działań realizowanych na rzecz mieszkańców Ziemi, a w szczególności tych związanych z poprawą jakości powietrza i systemem gospodarki odpadami.

Uczniowie wiedzą już wiele, o tym, jak ważne są działania związane z ekologią, dbanie o czyste powietrze, wspólną przestrzeń i komfort życia.

W dniu dzisiejszym dowiedzieli się dodatkowo, jak oszczędzać wodę i prąd w domu, jak wyeliminować ze swojego życia plastikowe opakowania i plastikowe siatki na zakupy oraz w jaki sposób dać niektórym przedmiotom drugie życie. Utrwaliły, kto to jest ekolog i co to recykling.

Uczniowie wiedzą już, jak segregować śmieci, czym jest smog, jak zrobić biżuterię z makulatury, co robić, aby nie zanieczyszczać wody oraz jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych i gdzie je składować.

Jak na Młodych Ekologów przystało dzieci wykonały prace plastyczne. Pokolorowały ilustracje naszej planety Ziemi, które zaniosły do domu, aby zawiesić je w widocznym miejscu. Będą przypominały całej rodzinie, że o Ziemię muszą wszyscy dbać.

Na zajęciach udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauczycielki poprzez zabawę zapoznały uczniów z zasadami segregacji odpadów, które będą wkrótce obowiązywać w naszej szkole.

 Renata Majewska, Agnieszka Łacheta

.