Mondeo kontra Scenic

23 lipca, kilka minut po godzinie 16, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Wólce Smolanej (gmina Brochów). Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Smolanej.

Po dojeździe stwierdzono, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodów osobowych Ford Mondeo oraz Renault Scenic. Pojazdami podróżowało w sumie 5 osób, w tym dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat. Poszkodowane zostały cztery osoby, zaś kierujący jednym z pojazdów oddalił się z miejsca zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu ich przekazania zespołom ratownictwa medycznego oraz odłączeniu akumulatorów. Na pobliskim boisku przygotowano i zabezpieczono teren do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował do szpitala jedno z dzieci. Po zakończonych działaniach ratowniczych miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 5 strażaków OSP zakończono o godzinie 17:32.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: ogn. E. Durzyński

.