Monika Urlik w Sannikach

0
25

W niedzielę, 10 listopada w sannickim pałacu wystąpi Monika Urlik, która śpiewa muzykę  pop, R&B, soul i gospel. W Sannikach usłyszymy w jej wykonaniu piosenki Arethy Franklin i Whitney Houston.

Jej wokalna kariera rozwijała się stopniowo, okraszona licznymi nagrodami.

W 2002 zaśpiewała w finale „Szansy na sukces”, zdobywając II nagrodę. W tym samym roku wzięła udział w programie Droga do gwiazd.

W 2003 rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. W 2005 założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospel „Tribe of Alma”, z którym zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. W 2005 została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time After Time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego pt. Esende Mylffon w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

W 2011 wzięła udział w przesłuchaniach do programu The Voice of Poland. Trafiła do drużyny, której trenerem był Adam „Nergal” Darski. Dotarła do półfinału. W 2012 wystąpiła z zespołem Afromental w programie Bitwa na głosy.

W maju 2014 wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany Nie wie nikt. Wystąpiła także na koncercie Super Debiutów podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Domek bez adresu” z repertuaru Czesława Niemena.

W lutym 2018 z utworem „Momentum” zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W koncercie finałowym zajęła trzecie miejsce.

 

Monika Gadzińska

ECA Sanniki