Motoserce dla Tomka

0
199

Tegoroczne Motoserce będzie miało szczególny charakter. Po pierwsze to dziesiąta, jubileuszowa edycja. Po drugie jej głównym celem, oprócz zbiórki krwi, będzie pomoc w ratowaniu życia Tomasza Sołdaczuka, przedsiębiorcy i miłośnika motorów, człowieka od lat angażującego się w przeróżne akcje charytatywne.

Jak czytamy na facebookowym fanpage’u Klubu Motocyklowego Boruta MC Poland, Tomek zachorował na bardzo poważną odmianę choroby onkologicznej. „Ani on, ani nikt z nas nie przewidział, że będziemy zmuszeni ratować i jego życie. Mamy nadzieję, że pomożecie nam zebrać pieniądze, niezbędne do wyleczenia Tomka. Jeżeli nam się uda, na pewno jeszcze niejednej osobie Tomek w swoim życiu pomoże z taką nadzieją, sercem i zaangażowaniem, jak to czynił do tej pory. Tego jesteśmy więcej niż pewni. Każdy niech pamięta, że dobro powraca…”.

Znany jest termin dziesiątego Motoserca. Wystartuje o 10.00 w sobotę 21 kwietnia na terenie Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Klub Boruta MC Sochaczew, współtworzony przez Tomka Sołdaczuka, dał się poznać z różnych akcji charytatywnych – rozdawania dzieciom świątecznych paczek, zbiórek darów dla ofiar powodzi, współpracy z harcerskim sztabem WOŚP.

Działalność motocyklistów docenili czytelnicy „Ziemi Sochaczewskiej” przyznając Borucie prestiżowy tytuł Sochaczewianina Roku 2010.

Flagową imprezą klubu jest jednak Motoserce, czyli akcja zbiórki krwi połączona z koncertami, licytacjami, pokazami ratownictwa medycznego, zawodami sprawnościowymi, pokazami judo, tańca, prezentacją zabytkowych samochodów, darmowymi przejazdami quadami i kolejką wąskotorową,  a to wszystko po to, by przyciągnąć jak najwięcej gości i zachęcić ich do oddania najcenniejszego leku na świecie – krwi. Do 2012 roku Motoserce organizowano na terenie ogródka jordanowskiego, ale rozrosło się do takich rozmiarów, że trzeba było poszukać znacznie większego terenu i tak od 2013 roku motocykliści są gośćmi Muzeum Kolei Wąskotorowej.

Stałym elementem Motoserca jest zbiórka pieniędzy dla najbardziej potrzebujących. W 2015 roku kwestowano na leczenie Michała Piskorowskiego (rok później chłopak był zdrowy), w 2016 na leczenie 9-letniego Michała Flakowskiego chorego na białaczkę i Rafała Kunickiego, u którego w wyniku nieszczęśliwego wypadku doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Ubiegły rok to zbiórka na rzecz szkoły specjalnej w Erminowie. Los sprawił, że w roku jubileuszu Motoserca pomoc trzeba skierować do jego współorganizatora i głównego promotora – Tomka Sołdaczuka.