Muzeum Kolei Wąskotorowej laureatem plebiscytu „Focus na Mazowieckie”

0
27

Miło nam poinformować, że Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zostało laureatem plebiscytu „Focus na Mazowieckie”. Nasza placówkę wyróżniono wśród wielu miejsc na mapie turystycznych atrakcji Mazowsza. To wszystko za sprawą konkursu, który na przełomie maja i czerwca b.r. został zorganizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z dwoma poczytnymi magazynami – Focus oraz National Geographic Traveler. 

W konkursie wytypowano po dziesięć obiektów w czterech kategoriach: nauka i technika, kultura i sztuka, historia oraz przyroda. Celem było wyłonienie w głosowaniu internetowym dwudziestu najciekawszych obiektów w Województwie Mazowieckim. W efekcie głosowania, które odbywało się od 29 maja do 26 czerwca, a w którym wzięło udział ponad 25 tysięcy internautów, Muzeum Kolei Wąskotorowej zajęło zaszczytne III miejsce w kategorii nauka i technika. Dyplom odebrał kierownik muzeum Radosław Konieczny 17 września podczas XII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego w Warce. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Województwa Mazowieckiego, a także organizacje pozarządowe działające w obszarze turystyki.

Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy! Jednocześnie zachęcamy do odwiedzin naszego muzeum, jak również innych wyłonionych Top 20 atrakcji na Mazowszu! Gratulujemy również zwycięzcom w naszej kategorii: I miejsce – Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie oraz II miejsce – Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

Monika Szymańska
asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Radio Plus Radom