MUZYCZNY PODWIECZOREK SENIORÓW

0
97

Władze samorządu lokalnego i powiatowego nie szczędziły serdecznych słów, kierowały w stronę organizatorów podziękowania za urządzenie przedsięwzięcia

Klub Seniora „Radosna Jesień” z przytupem wznowił działalność po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. W środę 26 sierpnia seniorzy bawili się podczas muzycznego podwieczorku. Usłyszeć można było niezapomniane szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej i biesiadnej. Wszystko przy akompaniamencie granym na żywo.

Zaproszonych gości i licznie zgromadzoną w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura publiczność serdecznie przywitała prezes klubu Henryka Jaworska. Na scenie wystąpili członkowie Klubu Seniora „Radosna Jesień”.  W ich wykonaniu, pełnym zaangażowania i pasji, usłyszeliśmy niezapomniane szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej i biesiadnej. Artystom akompaniowała orkiestra grająca na żywo.

-To bardzo dobrze, że seniorzy chcą się spotykać, rozwijać swoje pasje, realizować się artystycznie. Dla emerytów każde działanie i wydarzenie, czy rodzinne, czy koleżeńskie, osobno, czy razem, ma znaczenie – jak najważniejsza rodzinna pamiątka – zauważa zastępca wójta Marek Jaworski.

Seniorzy z gminy Teresin bardzo aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym gminy, jeżdżą na wycieczki, organizują spotkania okolicznościowe, redagują dodatek do bezpłatnego miesięcznika „Prosto z Gminy”, integrują się z seniorami z zaprzyjaźnionych gmin oraz uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach tematycznych. Klub działa od marca 2012 roku i liczy ok. 200 członków – kobiet i mężczyzn. Na czele stowarzyszenia działa jedenastoosobowy zarząd, który został powołany w grudniu ubiegłego roku. W ramy instytucjonalne klubu wpisuje się też Rada Seniorów, powołana dwa lata temu jako organ pomocniczy dla wójta, mający za zadanie rozpoznanie potrzeb seniorów zamieszkujących na terenie gminy.

Urząd Gminy wspiera „Radosną Jesień” w wielu zadaniach. Już samo jej powołanie nastąpiło z inicjatywy zastępcy wójta Marka Jaworskiego. Obecnie zaś gmina wspiera klubowiczów finansowo, dzięki czemu ci mogą sobie pozwolić na wyjazdy do kina czy teatru. W klubie prężnie działa kilka sekcji: teatralna, plastyczna, gimnastyczna, są też panie, które chodzą wspólnie z kijkami, spotyka się Dyskusyjny Klub Książki. Dzięki staraniom wójta Marka Olechowskiego teresińscy seniorzy mogą korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych, które odbywają się w niedawno oddanym do użytku budynku Stadionu Gminnego im. Stanisława Wójcika. Jedno jest pewne – naszym seniorom nie brak energii, sił i pomysłów, by faktycznie przeżywać radosną jesień życia. Na pewno nie przeszkodzi im w tym koronawirus.

.