„Na bani” i bez uprawnień spowodował kolizję. Złapali go poszkodowany ze świadkiem

0
89

Jechał pijany, bez uprawnień, doprowadził do kolizji innym pojazdem i odjechał z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez świadka i mężczyznę, którego samochód uszkodził. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sochaczewskiej komendy zostali poinformowani o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na ulicy Chopina. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca kolizji próbował uciec, ale został ujęty przez świadka i kierowcę pojazdu, który uszkodził.

Po przyjeździe patrolu ruchu drogowego okazało się, że do zderzenia pojazdów doprowadził 21–letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Policjanci zbadali stan trzeźwości młodego kierowcy. Urządzenie wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z policyjnego systemu wynikało, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sporządzono notatkę do wniosku o ukaranie za spowodowanie kolizji.