Na pielgrzymim szlaku w Suserzu

0
73

20 października 2018 roku na zaproszenie ks. proboszcza Darka Kuźmińskiego z parafii pw. Narodzenia N.M.P w Młodzieszynie, delegacja pracowników DPS wraz z mieszkańcami wybrała się na pielgrzymkę do Suserza.

Pielgrzymka ta została zorganizowana po raz czwarty z inicjatywy Diecezjalnego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, podczas której wierni spotykają się w Sanktuarium Matki Bożej w Suserzu przed cudownym obrazem, który jest także nazywany obrazem Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Nasza grupa pielgrzymkowa liczyła 15 osób i była jedną z najliczniejszych. Pielgrzymka była dla nas darem, a otrzymane łaski pomogą nam w codziennej służbie naszym podopiecznym.

Podczas odsłonięcia jej cudownego obrazu Matki Bożej Suserskiej powitaliśmy ją pieśnią :

Witaj, witaj Matko Suserska

Witaj, witaj Królowo Anielska

Witaj, witaj Niepokalana

Witaj, witaj Matko kochana

Witaj, witaj bez grzechu poczęta

Witaj, witaj do nieba wzięta.

Spotkanie zainaugurowała msza św., której przewodniczył ks. biskup Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, którą z nim wspólnie koncelebrowali: kustosz sanktuarium ks. Jerzy Czarnota, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Roman Wójcik i kapelan szpitala w Żyrardowie ks. Andrzej Daniluk SDB. Mieszkańcy i pracownicy modlili się przed cudownym obrazem o zdrowie i łaski dla siebie, jak również wszystkich mieszkańców Domu i personelu placówki.

Po mszy św. wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek. Około godziny 13.00 w Sanktuarium wysłuchaliśmy niezwykłego świadectwa młodej matki na temat utraty dziecka poczętego. Po tym świadectwie odmówiony został różaniec we wszystkich wiadomych i osobistych intencjach pielgrzymów przybyłych tego dnia do Sanktuarium.

Szczęść Boże.

Marcin Hugo-Bader