Na początek trzymiesięczny areszt dla sprawcy włamania do jubilera

0
94

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 31-letni mieszkaniec gminy Teresin. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do jubilera, kradzież rozbójniczą oraz kradzież markowego alkoholu w jednym ze sklepów. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do sklepu jubilerskiego doszło pod koniec stycznia. Dwóch mężczyzn podeszło do witryny sklepowej i za pomocą siekiery wybili szybę, a następnie ukradli 27 zegarków oraz bransolety o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Policjanci z Sochaczewa dosłownie po kilku godzinach zatrzymali pierwszego ze sprawców. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec gminy Teresin. Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom. Odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania kryminalni znaleźli kilkanaście zegarków, a także część bransolet utraconych w wyniku włamania.

Podejrzany został doprowadzony do sochaczewskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że nie jest to jego jedyne przewinienie. Ustalono również, że ten sam mężczyzna kilka dni przed włamaniem dokonał kradzieży rozbójniczej. W jednym ze sklepów ukradł elektronarzędzia i wózek sklepowy. 31-latek uderzył i groził pracownikowi ochrony, który podjął wobec niego interwencję.

Policjanci ustalili również, że mieszkaniec gminy Teresin pod koniec grudnia 2018 roku w jednym ze sklepów dwukrotnie w tym samym dniu ukradł dwie butelki markowego alkoholu. Mundurowi doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał trzy zarzuty, które dotyczyły kradzieży, kradzieży z włamaniem i kradzieży rozbójniczej. Wszystkie przestępstwa popełnił w warunkach recydywy.

Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy uwzględnił wniosek o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców włamania.