Na początek wyjazdowe zwycięstwo

0
18

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego rozpoczął rundę rewanżową od wygranej 3:0, na wyjeździe w Luzinie. Najbliższe spotkanie zawodniczki Bronisława Gawrylczyka rozegrają w hali przy ul. Kusocińskiego w piątek 5 lutego.

Mecze pierwszej kolejki rundy wiosennej Ekstraklasy Kobiet odbyły się w piątek 22 stycznia. Sochaczewski klub, mimo absencji swojej liderki Iriny Ciobanu, dość łatwo ograł ligowego beniaminka. Najwięcej emocji było w pierwszym pojedynku. Daria Łuczakowska wygrała dwa pierwsze sety, lecz jej rywalka Maja Miklaszewska zdołała wyrównać. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w piątej partii. Kolejne gry zakończyły się bez straty seta dla sochaczewskich tenisistek. Siostry występujące w ekipie z Luzina – Magdalena i Katarzyna Płotka musiały uznać wyższość kolejno – Magdaleny Sikorskiej oraz debiutującej w ligowym meczu w barwach SKTS, Weroniki Mielnickiej.

Następny mecz tenisistki stołowe rozegrają w piątek 5 lutego o godz. 17.00 w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. SKTS podejmie drużynę z Jastrzębia Zdroju. Ze względu na obowiązujące obostrzenia spotkanie to odbędzie się bez udziału publiczności.

GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino – SKTS Sochaczew 0:3
Maja Miklaszewska – Daria Łuczakowska 2:3 (7:11, 8:11, 11:8, 12:10, 9:11)
Magdalena Płotka – Magdalena Sikorska 0:3 (8:11, 0:11, 4:11)
Katarzyna Płotka – Weronika Mielnicka 0:3 (5:11, 6:11, 10:12)