Na warsztatach scrapbookingu

Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie uczestniczyły w warsztatach „scrapbookingu”, które odbyły się w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

„Scrapbook” w dosłownym tłumaczeniu oznacza książkę ze skrawkami – (scrap – ścinek, kawałek, ułamek, skrawek, wycinek, złom + book – książka, księga). To forma przekazu nie słowem, a obrazem. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków, szablonów, dziurkaczy wzorków.

Przez to, że nie mieliśmy aż tak dużo czasu żeby tworzyć albumy, uczyliśmy się tej metody tworząc karty noworoczne. Przed rozpoczęciem warsztatów wysłuchaliśmy świątecznej opowieści „Express Polarny”, którą to opowieść czytała nam pani przewodnik. Słuchaliśmy jej z zaciekawieniem i wzruszeniem, gdyż powróciliśmy do okresu świątecznego i wspominaliśmy Świętego Mikołaja”.

Po skończonych warsztatach pani przewodnik zaprosiła nas do obejrzenia skansenu pod gołym niebem. Obejrzeliśmy stare lokomotywy (najstarsza ma 136 lat!) – mogliśmy wejść do jednej z nich i sprawdzić jak jest w środku. Dodatkową ciekawostką była drezyna zrobiona ze starego samochodu marki „Warszawa”.

Pomimo, że było zimno wycieczka bardzo się udała i pewnie jeszcze nie raz wrócimy do Muzeum Kolei skorzystać z kolejnych warsztatów.

Adrianna Dragan-Płowik

.